"Placatá" skalnička



Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 119.32 (?) 
15.7.2012 14:46, zobrazeno: 3792x

V zahradnictví jsem koupil supernízkou pokryvnou skaničku. Bohužel si nevzpomněli na její název. Pouze ji přirovnali "je to něco jako Azorella" (málo pěstovaná skalnička; kdo ji nezná ve větším provedení, pak doporučuji vyhledat si obrázky na netu!).

Pokusil jsem se ji mobilem nafotit, ale na fotce toho moc vidět není. Droboučké sivé lístky, snad vstřícné (ani pod lupou toho moc vidět není), celokrajné, velikosti zak do 0,5 cm. Na koncích "výhonků" jsou stejně droboučké kvítky, světle žluté, ale taky toho není moc vidět: snad jich je několik pohromadě. Na fotce jsou spíše ve středu rostliny, tedy na starší části.

Rostlinka úplně kopíruje terén; toje vidět na pravé straně fotky, jak v místě, kde přerostla přes okraj květináče (9*9 cm) a ztartila oporu, visí dolů. Po zimě je prý zhnědlá (namrzlá?). Doporučili dobrou, ale nepřemokřenou půdu, ke kamenům, přes které se bude plazit apod.

Ví-li někdo z vás, oč se jedná, podělte se s námi. Děkuji.

Josef.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 182.227 (?), 15.7.2012 20:13

Zkuste Raoulia australis.Podle fotky toho k vidění moc není, ale kdyby náhodou.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 119.32 (?), 15.7.2012 20:35

Díky, P., je to ona. Předpokládal jsem, že se ozvete právě Vy.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 15.7.2012 20:35

R.a.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika