Nenáročné skalničky mezi skupinku kamenů do předzahrádky?



Stránky: 1,  2   
avonoz - (7) - 144.227 (?) 
7.7.2008 20:44, zobrazeno: 36507x

Na předzahrádku jsme nedávno nasadili tůje a kolem dali mulčovací kůru. Rozhodla jsem se fádní řadu stromků oživit skupinkou větších kamenů, které chci ledabyle avšak vlastně pečlivě :) poskládat a mezi ně vsadit nějakou nenáročnou skalničku. Jednalo by se cca o 2-3 větší kameny, do kterých bych dala trochu hlíny - nebo tak si to alespoň představuji, možná mi moji představu vyvrátíte nebo třeba poradíte...

Orientace je na jih, kameny nevím, co to jsou zač, ale není to křemen, není to vápenec, ani žula - nasbírané ze stavějící se dálnice, odlamují se z něj kousky... no podle toho asi nikdo nepozná, co to je, že? :)))).

Přemýšlela jsem o netřesku, ale ráda bych i nějakou kvetoucí kytku? Pomůže mi někdo, poradí? Děkuji Romana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 162.128 (?), 8.7.2008 23:02

skalnicky vam v mulcovaci kure neporostou. jestli mate tri velke kameny, tak mezi ne dejte levanduli, ta se vam krasne rozroste do sirky a pokvete dvakrat v roce.  Taky kakosty jsou moc pekne, a nikdo vam je neukradne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
avonoz - (7) - 144.227 (?), 8.7.2008 23:40

Děkuji, určitě zkusím

Předzahrádka a tři skupinky kamenů
Předzahrádka a tři skupinky kamenů
Detail jedné skupinky kamenů
Detail jedné skupinky kamenů
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 102.120 (?), 14.7.2008 15:14

Mám skalku ve svahu, kde je i mulčovací kůra a vzhledem k tomu, že se mně to zdálo moc smuté a fádní, tak jsem vysazovala letos i sklaničky. Chytlo se a roste všechno - mám tam kakost, heřmánek, delospermu, tařici, levanduli, vlčí mák. Sem tam nějaký kamen a 3 keře a vypadá to moc hezky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 162.128 (?), 14.7.2008 15:52

na tu predzahradku se vam vejde veci... a mate ji za plotem, takže vám tam snad nikdo nic neukradne jako nám. Pokud to jeste jde, tak bych presadila ty tuje blize k plotu a pred ne bych nasazela bochanky mensich trvalek a kericku, levanduli, kakost, hosty, šalvěj,  čechravy, dlužichy, třezalku... a pak keříky jako je spirea japonica, třeba ve zlatém provedení. K tomu doprostřed pár mečíků a okrasných česneků.  Take nižší okrasné trávy by tam mohly přijít.

Na té ploše můžete vytvořit moc pěknou kompozici. Případně dejte tůje vice k sobě (jsou dost daleko od sebe), a na další kus dejte něco co vám i pokvete - trojpuky, vajgelie.

Kameny bych možná sestěhovala dohromady a udělala jednu velkou skupinu, tu netřesky nahoře nechte, ony se časem rozšíří. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
avonoz - (7) - 144.227 (?), 15.7.2008 22:00

Děkuji za názor a také květinky. Kopíruju si a na jaře se na to vrhneme . Tújky přesazovat nebudeme, jsou tak, jak je přítel chtěl, aby nebyly příliš u sebe - nejde nám o kompaktní živý plot. Tu jednu skupinku kamenů jsem taky zvažovala, uvažuju, že rozšířím tu prostřední, aby to nějak vypadalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Handula - (20) - 204.131 (?), 11.9.2008 14:33

tohle je bridlice a do skalky se moc nehodí, po zimě se hrozně drolí a láme, za pár let tam budou jen rozlámané kousky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
avonoz - (7) - 144.227 (?), 22.9.2008 13:28

Děkuju moc za určení jak já říkám "šutru". Máte pravdu, že se hodně drolí, na skalku nebo spíš něco jako skalku, je nemám, tam mám normální pevné nedrolivé kameny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 2.11.2008 0:48

Pokud nechcete ty thůjky mít blízko u sebe a mají tedy sloužit jako dekorace, tak se snažte nějakým nízkým keříkem mezi nimi rozbít tu řadu. Zasadila bych je tam nepravidelně v různých barvách a výškách. Například: buxus sestříhaný do koule, plazivý barvínek, nebo nějaký nízký cipřišek. Do popředí k plotu ty kameny a mezi nimi ty skalničky – to jste začala docela pěkně. Až se to všechno rozroste, tak už to nebude vypadat tak hole. Pokud byste tam dávala nějaké květiny, tak je můžete pěstovat i ve větších nádobách a ty zapustit do země, aby těm květinám nevadila ta kůra. Připojuji fotku mé miniskalky. To ohrazení sice není pěkné, ale musí tam být kvůli psům, kteří všechno rozhrabou, rozkoušou a počůrají. Tak ať se vám to podaří. Zdravím – Daniela.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 33.1 (?), 20.9.2008 17:06

No já bych nekombinovala skalničky mulčovací kůru. Není to vhodná kombinace. Přeji hezký podzim a hodně úspěchů při pěstování. Petrli

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika