Náhrada trávníku



host - 175.130 (?)
16.1.2015 20:34

Dobrý večer. Já osobně bych/ pokud u vás rostou mechy/ vysadil mechy na uvedené ploše. Je to absolutně bezúdržbová záležitost. Mechy nepotřebují ke svému růstu půdu. Když tam nebude půda a jenom hlušina neporoste tam plevel a mechy pojedou. Jsou stálezelené a krásné. Pokud budete mít větší zájem o tuto problematiku napište. Zdeněk, liberdazdenek@seznam.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host - 202.81 (?), 16.1.2015 7:26, zobrazeno: 17646x

Zdravím všechny diskutující. Chtěl bych poprosit o radu. Náš dům je v mírném kopci a plot není přímo u cesty, protože tam je svah největší. Před brankou mám tak dva obdelníky o velikosti přibližně 4*7 metru, které odděluje chodník k brance. Nyní tam roste trává, ale sekat vtrávu v tomto svahu stojí opravdu za to. 

Pokrytí mulčovací kurou, udělat tam pěknou skalku, atd... na to nejsou finance. Tak bych chtěl poradit nějakou pudopokryvnou rostlinu. Zatím jsem uvažoval zasadit po celé ploše jen jeden druh například mateřídoušku nebo chameleonku. Co myslíte? Jak to v takové ploše bude vypadat? Nakombinovat více druhů? a které? Předem děkuji za všechny odpovědi

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 16.1.2015 9:12

Co myslíte?...myslím, že je to blbost, jednodušší je sekat trávu než ji na takové ploše plít, aby nezarostla ty půdopokryvné rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 202.81 (?), 16.1.2015 12:01

Dočetl jsem se, že některé půdopokryvné rostliny zabrání růstu plevele. Například ta mateřídouška by měla růst tak hustě, že přes ní nic neproroste. Možná to byl nějaký kec, ale proto se ptám zkušenějších co a jak, než se do toho na jaře pustím. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 16.1.2015 12:22

Možná to byl nějaký kec...možná. Viděla jste někdy hektarovou louku porostlou mateřídouškou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 16.1.2015 12:25

Rozmysli si Mařenko-důkladná příprava pozemku na úspěšné zapěstování stojí nemálo fyzického úsilícheeky, rychlý efekt není ani potom zaručen. Ale já Vám rozhodně fandím, pastva pro oči i pro hmyz za pár mozolů určitě stojí! I levandule apod. umí udělat parádu.laugh S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.138 (?), 16.1.2015 12:30

Ani mateřídouška ani tymián nezabrání prorůstání kostřavy červené. Spíše jde o to, mít tam takovou půdopokryvnou rostlinu, kterou je možné vyčistit herbicidem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 45.168 (?), 16.1.2015 15:28

Řeším průběžně podobný problém, protože máme zahadu ve svahu. Zkoušela jsem ledacos, mám i mateřídoušku. Ta mi ale opravdu pořád prorůstá různými plevely, nepodařilo se mi udělat jednolitý koberec. Levandule je zase dost vysoká - udělá vám časem velké trsy, které porostou celou plochu, ale není to pak náhrada trávníku.

Na části svahu mám barvínek, o tom se taky píše, že je schopný zabránit růstu plevelů, ale taky to není úplně ono a plevele (trávy) se v něm drží.

Nejvíc se mi osvědčil půdopokryvný skalník (existují opravdu nízké druhy, které vytvoří plochu, vysokou pár centimetrů). Když se skalník pustí do růstu, tak jede velmi rychle, já ho u cestičky každý rok dost razantně zastřihávám nůžkami na živý plot. Navíc slušně zpevní svah a prorůstá skrz něj opravdu jen sem tam nějaký menší plevel, který se lehce vytrhne.

A na místech, kde je stín nebo severní strana, se mi nejvíc osvědčil břečťan. Ten mi na některých místech vytlačuje i ten skalník. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 16.1.2015 15:38

Teď je doba plánování, rozmyslu-proti propletení různých druhů lze použít zapuštěné obruby-hafo možností-od kupovaných betonových, keramických... až po použití střešních tašek po výměně krytiny navěčnost-pro strýčka uložených na půdě, v kůlně u Vás či u přátel! Dovolte o vzhledu rozhodnout dámu Vašeho srdce-jste-li zadaný pán- a budete-alespoň na chvíli za Boha.winkS.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 175.130 (?), 16.1.2015 20:34

Dobrý večer. Já osobně bych/ pokud u vás rostou mechy/ vysadil mechy na uvedené ploše. Je to absolutně bezúdržbová záležitost. Mechy nepotřebují ke svému růstu půdu. Když tam nebude půda a jenom hlušina neporoste tam plevel a mechy pojedou. Jsou stálezelené a krásné. Pokud budete mít větší zájem o tuto problematiku napište. Zdeněk, liberdazdenek@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 16.1.2015 21:18

Mech Vám vymrzne, každá myš a krtek je v něm znát-za mě nebratno S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika