Koniklec



host - 124.90 (?) 
23.8.2011 17:02, zobrazeno: 5025x

Cca tři roky mám na svahu koniklece - krásně se jim daří, už jsou to krásné silné rostliny, vždy na jaře bohatě krásně kvetou. Te´d mě překvapilo, že rozkvetli opět - nikde jsem se nedočetla, že by koniklece nasazovali na podzim druhé květy. Jakou máte zkušenost?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 147.173 (?), 23.8.2011 17:39

Ano v NP PODYJÍ jsem to několikrát viděl mám to i v září vyfoceno, nekvetla celá stráň ale několik rostlin a jen na1- 2 lokalitách asi z 8 o kterých vím. Považoval jsem to za anomálii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.173 (?), 23.8.2011 17:45

Omlouvám se za chyby, odeslal jsem do bez přečtení, děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 23.8.2011 18:01

Ano občas se to u konikleců stává (obecně remontace). Značí to, že jsou koniklece v plné síle. Dost často k tomu napomůže počasí, když je vlhčí počasí tak jak na jaře a některý koniklec to splete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?), 23.8.2011 19:42

Taky mi vykvetl koniklec, první květ byl dost mizerný, možná požraný slimákem, ale má ještě další poupě, tak uvidím, jestli bude květ tak, jak má byt.Byla jsem překvapená z těch květů v této době.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 169.25 (?), 24.8.2011 7:32

Příroda je moudrá (až na výjimky jako je člověk co se přemnožil a ničí jí) a snaží se zachovat život jako takový Ona ví, že smyslem života je pouze život sám. Projevuje se to tedy zdánlivými anomáliemi jako je například zmiňovaná remontace. Patří tam ale i změna doby kvetení, intenzivní a nebo naopak omezené kvetení, propad plodů, změna velikosti a tvaru rostlin v závislosti na podmínkách a mnoho, mnoho dalšího. Pokud si i nadále budete všímat toho co kde kvete, zjistíte časem, že to vlastně není nic výjimečného (pouze méně časté). U naší domácí květeny v přírodě k tomu bývá zpravidla spouštěčem netypický průběh počasí ale někdy i poškození rostliny. U rostlin z jiných podmínek se to děje i bez toho počasí. Pěstované koniklece z jižnějších zemí to dělají velmi ochotně. Některé skleníkové vytrápenky se "rovnají" do normálního rytmu ročních období i několik let.
Ona přirozená touha po zachování rodu se dá využít (a využívá se) i pěstebně. Když rostlina zjistí že je zle, všechnu sílu dá do rozmnožování. Nejde jen o kvetení ale i o další mechanismy rozmnožování, například v podzemních orgánech. JP..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 167.162 (?), 24.8.2011 10:54

Hodně jarních květin podruhé rozkvétá právě koncem léta nebo na podzim, ovšem kvetení není tak intenzivní jako na jaře, nepřipadá mi to jako nějaká anomálie. Na skalce to pozoruji už léta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika