kde sehnat kameny na skalku



tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?)
11.4.2010 22:46

Kamenolom Řeka u Třince, ale je šedý. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 12.98 (?), 12.5.2009 12:18

My jsme si nechali dovézt kámen z kamenolomu KUBO z Malých Žernosek u Lovosic (severní Čechy), je to diorit žlutavé barvy, na lomu až do červenofialova. Ceny nikterak hrozné, doprava do Prahy vyšla na víc  Právě z něj budujeme gabionový plot a docela budí pozornost mezi sousedy i náhodnými kolemjdoucími   I skalka z něj bude pěkná, jestli něco zbyde. Vybrali jsme si tam i jeden velký solitér. Veni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.32 (?), 9.2.2010 8:45

Dobrý den

Mám menší zahradku ve svahu a rád bych vytvořil z kopce přebytečné zeminy obložením kameny z vámi jmenovaného kamenolomu skalku a cestičky.Byl bych Vám vděčen za jakoukoliv zkušenost či fotku,(mám zté hromady kamení trochu hrůzu)

           předem děkuji zdeněk N.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 87.194 (?), 11.4.2010 22:26

Prosím, poradí mi někdo ze severní moravy (Ostravsko, Opavsko), kde se dá sehnat kamení na zahradu - na skalku a zídku. Mělo by být nejlépe nahnědlé nebo načervenalé. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 11.4.2010 22:46

Kamenolom Řeka u Třince, ale je šedý. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 12.4.2010 18:00
Ze Zlína není daleko do Hrádište pri Vrátnom.Směr Senica-Jablonica-z Jablonice asi 6 km.Kdysi tam býval lom s travertinem.V místě jsou z něj postaveny podezdívky stodol.Dříve se dal běžně sehnat, protože ho majitelé stodol prodávali.Sám jsem ho právě před lety dovezl celé nákladní auto s vlekem.Udělejte si v neděli výlet a poptejte se.I kdyby jste neuspěli, je to hezká vesnička s krásnou okolní přírodou a občas tam na nedělní výlet rádi jezdíme.P.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.240 (?), 13.4.2010 10:37

Vím o kamenolomu u Vítkova - Břidlicový důl Lhotka - ale je to břidlice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 16.12.2010 18:27

Nedaleko Havířova je Žermanická přehrada, když se postavíte na hráz, tak aby vodní hladina byla před váma, potom po levé straně je opuštěný lom ze kterého se těžil kámen do hráze.  Je již hodně zarostlý, ale jsou tam parádní kousky. Zdeněk 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
heroman63 - (3) - 216.7 (?), 4.5.2010 20:51
Posílám fotku mojí zídky. Je to pískovec z dolu Bzová. Nechal jsem ji udělat bagrem na zpevňování říčních toků. Myslím, že i když voda teče jen když prší, tak je povedená.
Kde sehnat kameny na skalku
Kde sehnat kameny na skalku
Kde sehnat kameny na skalku
Kde sehnat kameny na skalku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 71.240 (?), 10.5.2010 12:08

Je to super, nádhera. Něco takového bych si taky představovala, mám na zahradě prudký svah (navážka od původních majitelů) a chtěla jsem jej takto "obložit". Jen pocházím z břidlicového kraje, takže placáky, placáky a placáky, tak teď přemýšlím, jak nad tím vyzrát, protože při prudkých deštích se mi všechno splavuje dolů  .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 193.247 (?), 10.5.2010 13:36

Placáky jsou ale ideální na skalku! Vrstvil by jsem je proti svahu jak břidlice rostla ve skále. Dosypávat drcenou břidlicí a ůlomkama. Materiál ideální! Co já by jsem za něj dal!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika