kde sehnat kameny na skalku



Stránky: 1,  2,  3   
host - 59.98 (?) 
7.9.2008 18:47, zobrazeno: 88096x

prosim poradi mně někdo kde mam sehnat kameni na skalku jsem ze zlinskeho kraje děkuji předem

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 44.15 (?), 8.9.2008 7:16
Lom Bzová, nebo firma Kamenex z Luhačovic. Není to nic levného Z.M. ceny jsou na internetu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.251 (?), 11.9.2008 2:17

pokud ta skalka nemá být moc velká, třeba bude stačit se projít po okolí a vzít nějaké kameny, co někdo z nějakého důvodu naházel na kraj lesa. My třeba máme skalku z pískovcových kamenů, co nám zbyly po úpravě starého sklepa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 33.1 (?), 20.9.2008 17:11

nejlépe je vyhledat na internetu nejbližší kamenolom a kameny nechat dovést. Nejlepší káme na skalku je z Vašeho okolí. Rozhodně bych nekupovala kameny v zahradních centrech. Jsou předražené. Petrli

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mirečka - (2) - 197.142 (?), 14.10.2008 12:41

U nás v Liberci se teď hodně staví, a tak jsou kameny všude. Stačí zajít do průmyslové zóny a kameny se povalují v okolí parcely, na které se bude brzy stavět. Samozřejmě nevstupovat na žádný soukromý pozemek 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.251 (?), 14.10.2008 13:06

Stará vesnická stavení a stodoly mívají podezdívky nebo i sklep z lomového kamene. Při rekonstrukci se leckdy tyto kameny vyhazují, takže získat je za odvoz by neměl být problém. Obecně to je otázka koukání se kolem sebe a štěstí. Leckde by se kámen mohl sehnat ze stavby nebo rozšiřování silnice nebo při podobných zemních pracích nebo by se dal vybrat spadlý kámen z skal nad silnicí nebo z podemletého břehu řeky po povodni atd. Jen musí být všechny kameny, nebo apsoň ty, co budou ve skalce vidět, stejného druhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 124.250 (?), 11.2.2009 14:56

Mám stejný problém, ale v Brně. Nevíte někdo, kam pro kameny v Brně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
preacher - (20) - 219.94 (?), 13.8.2009 10:32

V Brně to máte velice jednoduché, protože podloží Brna je tvořeno Brněnským masívem tvořeným převážně granodiority, případně matabazity.. Blízké činné kamenolomy jsou v Želešicích u Brna - amfibolit zelenkavé barvy, v Dolních Kounicích - granodiorit šedorůžové barvy. Nebo ve starých opuštěných kamenolomech např v Bosonohách, nebo v kamenolomu na Hádech (vápenec), případně v Lesním lomu. Lokalit v Brně a okolí je spousta, Kdybyste měli zájem, poradím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.30 (?), 12.4.2009 11:52

Dobrý den,

jsem také ze zlínského kraje a kameny na skalku i jezírko jsem si přivezla ze Žlutavy je tam kamenolom a jsou tam moc ochotní -ukázala jsem si které kameny chci naložit a ještě mi přisypalii i malé kamínky. Žlutava je kousek od Zlína.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.20 (?), 29.4.2009 9:23

Také mám kameny ze Žlutavy, jsou tam ochotní a i cenově jsem byl velmi spokojený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika