Jak pěstovat tyto rostliny a co jsou zač?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 248.22 (?) 
16.2.2016 11:43

Na první fotce červený list a ve 4.pokrač.zelený list jsou podle mne dlužichy (nechtějí úpal), to bílo-zelené na první fotce je nějaký huseník (naprosto nenáročný) a v 9.pokrač. je to kotula (používá se i k pokrytí ploch).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 240.228 (?), 16.2.2016 11:42

Takže: nejsem kovaný skalničkář, jen milovnice kytek, takže i když skalku mám, typické skalničky neznám.  Světlé a tmavé větší listy, jsou heuchery, česky dlužichy - nějaké zakrslejší druhy. Ty si nejsem jistá, jestli až takový úpal dlouhodobě snesou. Sama je mám dost na sluníčku a jsou často listy úplně spálené, bohužel jsou i dost citlivé na mráz. Co se týče zbytklu skalky... úplně nechápu, proč nechcete, aby se kytky víc rozrůstaly, protože pro mne tedy není hezká skalka kamení a sem tam,,bobek" z kytky, což vypadá vyumělkovaně, nepřirozeně a s prominutím amatérsky. Ale je vaše věc, co tam chcete mít..


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.66 (?), 16.2.2016 15:33

děkuji za vaše odpovědi wink co se týče rozrůstání skalky, to chci, ale asi jsem se špatně vyjádřil, aby nerostly moc do výšky, sem tam at jde vidět kamení... ty dlužichy zatím rostou hezky, ta rudá, snese úpal v pohodě, ta světlejší je náročnější, zkusím bud ji přesadit, nebo před ní dám něco, co by ji zastínilo, třeba samorost, co říkáte? Jinak ten huseník, či co to je, mrzí mě, že pošel, asi nemá rád hodně vody, ale za sníh nemohu, že ležel pod sněhem a každou chvíli prší, ikdyž jsou všechny skalničky dobře odvodněny. To kamení, drť, je prozatím, kvůli plevelům, rostliny, jak se rozrostou, úplně prorostou tou drtí, už jsem to tak někde viděl. Ale stějně žížaly, či mravenci občas vyhrnou nějakou tu zeminu na povrch, je to příroda, tak to nechávám tak... jen chci dát rostlinám to, co žádají, aby netrpěli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.22 (?), 16.2.2016 17:29

Pokud něčemu přes zimu vadí vlhko (sníh) a nestačí drenáž, lze přes kytku na zimu na dva kousky cihel položit kus plexiskla (dělala jsem to u orientálních lilií).    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 17.2.2016 9:00

Jednička bude spíše rozchodník, třeba s.spurium Variegatum. Jestli zůstal jen kořen, budete si muset sehnat novou sazenici. Rozchodníky jsou hodně suchomilné, takže drenáž a se zaléváním hodně opatrně, nebo vůbec. Pětka by měl být rozrazil, v.incana a sedmička třeba phlox subulata 'Nettleton Variation',ale i jiný.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 17.2.2016 9:15

Jo, šestka mi připadá jak kozlík, v.supina? ale moc jistý tím nejsem.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika