Hromada hlíny s drny - lze použít na skalku?



Stránky: 1,  2   
host - 160.145 (?) 
5.6.2011 20:52, zobrazeno: 12080x

Dobrý den,

vykopali jsme základ na krytou pergolu a na jedno místo (celodenně osluněné) naházeli vyryté drny. Napadlo mě, že by se mohla udělat " z nouze ctnost" a dalo by se tuto hromadu využít na něco jako skalku, nebo spíše na vyvýšený záhon s kameny... Bude stačit do této hromady zakomponovat nějakým způsobem kameny, nechat přes léto "sednout" a na podzim osázet?. Měla bych představu s několika zakrslými jehličnany, kvetoucími malými trvalkami a kobercovky. Musím nějak vše odplevelit? Nebo stačí vrchní drny otočit kořeny vzhůru? Foto přikládám. Děkuji za odpověď


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 220.130 (?), 5.6.2011 23:49

Tak z tohohle dobrá skalka nebude, to by to bylo móóc jednoduché. Skalka se zakládá jinak, tohle bude osázená hromada hlíny...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.145 (?), 6.6.2011 18:20

Já jsem také neměla na mysli přímo skalku (ta je jak jsem se dočetla takřka samé kamení). Asi máte pravdu, že by to byla osázená hromada hlíny. Kameny bych tam samozřejmě chtěla také nějaké dát- jen tak "pro efekt". Hlavně mě zajímalo, jak to už v začátku udělat s plevelem, i když je mi jasné, že tam vždycky nějaký poroste.

Hlavní důvod je ten, abychom nemuseli celou hromadu nějam odvážet a chtěli jsme jaksi spojit "příjemné s užitečným" a pokusit se z toho udělat něco, co bude alespoň trochu ke koukání, a navíc nebude na zadradě samá rovina...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 225.45 (?), 6.6.2011 20:30

to neni hromada ale hromadka odvoz koleckem vidim tak na 2 hodiny ale kdyz ji chcete vyuzit na miste tak ji upravte drny otocte travou dolu osadte podle predstav kameny a do podzimku ji parkrat striknete rondopem vzdy po vyjiti plevelu a trav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 160.145 (?), 6.6.2011 21:07

Moc děkuji za odpověď. Jenom bych se chtěla ještě zeptat: pokud použiji několikrát Rondap, nebude zemina "otrávená"? poroste mi tam později vůbec něco?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 174.134 (?), 7.6.2011 7:45

Já bych to nestříkal. Z drnů je perfektní kompost-otočit trávou dolů, prolít zředěným roztokem močoviny a do podzima máte kompost a bez postřiku. A nebo ještě použít nějaký biopreparát pro urychlení kompostování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 160.123 (?), 7.6.2011 11:35

Také děkuji za odpověď, ale já kompost asi neupotřebím- buduju jen okrasnou zahrádku, jedlé plodiny ne.  Ale i tak děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 7.6.2011 10:51
Roundupem hlínu neotrávíte. Ten působí tak, že je vstřebán zelenými částmi rostlin, zavede se do kořenů a rostliny zahynou. Roudup se při styku se zeminou rozloží beze zbytku vlastně na vodu a CO2. Takže nic v hlíně nezůstává. Na druhou stranu nemá smysl roundupem stříkat nezarostlou hromadu hlíny. Ne že by to něčemu škodilo, ale je to vyhazování peněz. Vždy počkejte až plevele vzejdou a potom stříkejte. Důkazem že po roudupu nic v hlíně nezůstává je také to, že zanedlouho opět vzejdou plevele ze semen které při předchozím postřiku ještě nebyly vyklíčené. Kdyby roundup působil i ve hlíně, tak by nevzešly. Na druhou stranu je nutno díky tomuto postřik několikrát opakovat až všechny plevele vzejdou v následně po postřiku vyhynou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 160.123 (?), 7.6.2011 11:22

Děkuji moc za vyčerpávající odpověď. Potěšil jste mě:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.2 (?), 7.6.2011 10:11

Asi bych tu hromadu překryla, občas prolila, aby nevysychala a postupně se z ní stala hromada kompostu (čertvý hnůj by urychlil tlení), do kterého poté můžete nasázet cokoli.

Sousedka si podobně chystá vyvýšené záhony, na kterých pěstuje od rajčat po jahody,...

Skalničky nepotřebují výživnou půdu, spíše chudší, písčitou a kameny, které akumulují teplo.

Tvoření se meze nekladou, ať se Vám daří, Lenča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika