Hledám skalničku na jaře žlutě kvetoucí



Stránky: 1,  2   
host - 51.213 (?) 
14.4.2012 10:28, zobrazeno: 14460x

Dobrý den,

na jedné zahradě jsem zahlédla na jaře žloutkově žlutě kvetoucí nízkou, kobercovitou skalničku, jejíž kobercovitý růst, velikost a květy byly téměř stejné, jako u nízkých různobarevných floxů.Kvete ve stejném období jak tyto floxy. Velice bych si přála tuto skalničku sehnat, vůbec však netuším, jak se rotlinka jmenuje. Budu vám všem zkušeným velice vděčná, když mi pomůžete. Mnohokráte děkuji. Blanka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 220.182 (?), 14.4.2012 13:13

Zjara kvetoucí kobercová sluníčkově žlutá je Waldsteinia. Roste i ve stínu pod keři. Ale floxům se nepodobá.           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 51.211 (?), 15.4.2012 19:13

Liduško, děkuji za tip i za obrázek. Moje hledaná kytička je mochna zlatá. ALe stejně ji asi neseženu:-). Nemáte nějaké osvědčené zahradnictví na netu?Díky moc. Blanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.182 (?), 15.4.2012 20:07

Na netu mají mochnu zlatou psanou jen v zahradnictví Čtyřlístek - Brno, ale asi neposílají. V těch e-shopech, které mám vyzkoušené, není, přece jen to je polní kytka. To ji spíš potkáte někde v přírodě  :-)))           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 76.199 (?), 14.4.2012 14:05

Dalším kandidátem je osívka - Draba (přesný druh nyní nevím). Dělá nízké, ploché, kompaktní bochánkovité trsy a není tedy kbercovitá, jako floxy, tařička nebo huseník...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.84 (?), 14.4.2012 14:11

taky krásná na jaře žlutě kvetoucí trvalka je kamzičník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 51.211 (?), 14.4.2012 20:00

Milí moji poradci, velice vám děkuji za vaše tipy. Všechny Vámi jmenované skalničky jsem našla vyfocené. Nejvíce se podobá mochnička, při hlubším hledání jsem zjistila že mnou hledané kvítí se zřejmě jmenuje Mochna nátržník, Potentilla Tabernaemontani, nebo ještě mochna zlatá. Hurá. Teď už jen zbývá ji sehnat někde na netu ke koupi. Všem Vám moc děkuji za pomoc, smekám před Vašimi znalostmi. Pěkný zbytek víkendu. Blanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.2 (?), 14.4.2012 20:34

Pokud ji budete shánět ke koupi podle tohoto názvu, není vůbec jasné, co vám přijde. Mochna nátržník je léčivka (takže se možná opravdu někde prodává), ale roste v lesích a vzhled by vás nejspíš zklamal, pokud tu vydrží odkaz, vypadá takhle.

Potentilla tabernaemontani je mochna jarní a nejspíš to bude ta vaše krásná skalnička, pokud ji nekoupíte, najdete ji možná i v přírodě.  Jinak nátržník je slovenský název rodu mochna, proto na některé internetové stránce mohlo dojít k záměně. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 51.211 (?), 15.4.2012 18:58

Hani, máte pravdu, název byl popleten. Je to buď mochna zlatá což je potentilla aurea l. nebo potentilla tabernaemontani. Ale nemohu ji zatím na netu vůbec sehnat.:-(Ani jednu. B

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 15.4.2012 8:46

Jestli je to mochna, mohla by to být i jiná, než uvádíte.Podívejte se však ještě jednou i na mochničku, kterou Vám radila paní Lída.Je dost podobná a je podle mě v zahrádkách běžnější.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika