Co do suché zídky na severní stranu?



Stránky: 1,  2   
host - 84.188 (?) 
29.7.2008 15:12, zobrazeno: 19739x

Napadl mě mech a hedera, ale chtěl bych tam i něco barevného a kvetoucího žlutě, červeně, oranžově... Modré a fialové květy by se ve stínu ztratily.

Přímé slunce tam skutečně celý den nezasvítí a půda je kyselá a hluchá, původně z hloubky asi 1 m.

Děkuji za tipy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 115.31 (?), 30.7.2008 13:37

A co nějaké miniaturní bíle panašované bohyšky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 30.7.2008 16:58

To nebude lehké, suchá a sever, to je skoro protimluv. A podle knih o květinách si troufnu zevšeobecnit svůj dojem, že co kvete od žluté po červenou, má rádo slunce. Však on se najde někdo další, kdo mi to bude chtít vyvrátit, čímž se vám dostane mnohem lepší rady.... H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 2.8.2008 11:32

Zatím nic? Trochu jsem hledala, ale je to bez záruky:

Anaphalis (plesnivka)-kvete bíle; Bergenia; Brunnera (pomněnkovec)-kvete modře; Epimedium (škornice)-ozdobná i listem;Euphorbia (pryšec)-jedovatý; Helleborus (čemeřice)-nevýrazné květy, hnojení; Lamium (hluchavka); Liriope; Pulmonaria (plicník)-hnojení; Waldsteinia(mochnička). Pa, H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 197.143 (?), 23.9.2008 3:12

myslím si, že tam snesou být lomikameny a tařičky.Jinak taky kapradiny.Suchá zídka je pojem, že není lepená pojivem(maltou), nýbrž seskládaná z kamenů. Takže tam vlhko bude.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 188.246 (?), 2.11.2014 10:09

Dobrý den, koukám na zdejší debatu, podobný problém vyvstal i u nás doma, prostě prostor za domem, severní strana. Pokud majitel striktně nevyžaduje květiny, já vyřešil část zídky hezky tvarovaným javorem. Jasně, setkal jsem se s mnoha názory, co všechno javory nemají rády. Na druhou stranu, z vlastní zkušenosti, protože mám tyto keře, stromy, moc rád, dokážou růst a odolávat kdekoli na zahradě. Lokalita, sever Moravy, podhůří Jeseníků. Javory, během roku, mění zbarvení listů a tvoří tak hezkou dekoraci. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.1 (?), 21.9.2008 3:25
Pokud já vím, tak bohyšky kyselou půdu nesnášejí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 33.1 (?), 21.9.2008 3:27
Vřesy chtějí kyselou půdu, ale zase potřebují vlhko. To je tedy oříšek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 143.205 (?), 23.9.2008 7:45

asi sama brzy zjistíte, že v kyselé a hluché půdě toho moc neporoste, spíše budou rostliny živořit. Bylo by vhodné místa pro sazenice vylepšit dobrou zahradní půdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
skalnickar - (7) - 33.1 (?), 23.10.2008 5:45

Souhlasím s názorem který zde padl výše. Pokud ta zídka není lepená maltou, tak se ve spárách vlhko drží. Existují rozchodníky, které mají rády kyselejší prostředí a polostín. Další jsou kapadiny, snáší i sušší prostředí. Chce to zkoušet. Občas zasadím na skalku rostlinu která chce kyselé prostředí a daří se jí, přesto že jsme na opuce. Rozhodně by mě zajímalo jak to dopadne. petrli

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika