Aby skalka kvetla i v létě a na podzim



Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?)
20.7.2009 8:51

Já mám ve skalce zasazené i macešky a nízké karafiátky. Nyní jsem k nim přidala i voskovky.  Také se snažím, aby skalka kvetla po celýá rok, ale někdy je to těžké.  Zdravím - Daniela.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 35.78 (?), 9.7.2009 17:32, zobrazeno: 31985x

Jsem začátečnice, druhým rokem se snažím o vytvoření skalky. Na jaře je krásná a pestrá, ale touto dobou kvete už jenom pár skalniček. Kdo by mi poradil skalničky kvetoucí touto dobou a na podzim. Děkuji. ems

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
salometka - (43) - 161.178 (?), 15.7.2009 14:39

Mám stejný problém:-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 15.7.2009 15:12

Je mnoho druhů skalniček, které kvetou i přes léto, nebo po celý rok. Například   mydlice skalní  (pokusím se přidat obrázek), karafiát - Dianthus,  hořec, nebo třeba dlužicha.  V zahradnictví vám určitě rádi poradí.  Zdravím - Daniela.

Mydlice
Mydlice
Skalka kvetoucí po celý rok
Skalka kvetoucí po celý rok
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.78 (?), 15.7.2009 21:22

Děkuji za radu i pěkné obrázky.  V zahradnictví jsem se také už radila, ale ne všechny rady vyšly. Při nákupu na jaře nepoznám, co kdy kvete a touto dobou už není nabídka moc velká. Mydlici jsem si také koupila, ale odkvetla mi začátkem června.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 192.35 (?), 16.7.2009 15:20

Zkuste levanduli, nízký keříčkový hledík(mám ho letos a je to takový malý kvetoucí bochánek a prý vydrží i příští rok),nebo doplňte letničkami jako gazánie, aksamitník.Olina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 20.7.2009 8:51

Já mám ve skalce zasazené i macešky a nízké karafiátky. Nyní jsem k nim přidala i voskovky.  Také se snažím, aby skalka kvetla po celýá rok, ale někdy je to těžké.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 208.62 (?), 20.7.2009 12:04

Skalka asi opravdu nejvíce kvete na jaře.Ale i teď je pěkná, ještě teď ale kvete znovu nepeta šanta, mavuň až do podzimu, dokvetají rozrazily, kvetou různé druhy krásnooček, pupalka, kokrda nízká, skalkové čechravy, plazilky, pokryvné růže The Fairy-na jaře zakracuji úplně u země, tavolníky japonica, oman, smil, pavinec, šalvěje tricolora a citronová jsou ozdobné listem, z trvalek terčovky,, janeby stále ještě kyprej na podzim skalkové astřičky a sedum.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.78 (?), 3.9.2009 16:39

Děkuji za radu, některé rostlinky jsem si už i koupila, tak doufám, že příští rok bude skalka v létě o něco veselejší.  E.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 8.197 (?), 18.9.2009 0:09

Já bych ještě ráda připomenula dlouhokvetoucí nenáročný Geranium - kalost, kvete až do září. Také Thymus - mateřídouška a Origanum - dobromysl kvetou opakovaně. Naposledy bych vřele doporučila podzimní cibuloviny: Anemone - sasanky, Colchium - ocún, Cyklamen - brambořík. Myslím, že stojí za trochu větší péči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Veselka - (13) - 190.48 (?), 5.10.2009 4:04

Mám takovou sklakozahrádku letošní, vlastně poprvé a tak momentálně testuji jak se čemu bude dařit. V létě byla celá nádherně barevná, teď už je to horší, ale tak jako píšete krásně mi nyní kvete Smil, Cinie, Aksamitník (vyseté ze semínek), také zlehka kvete Šanta kočičí, Begónie, drobnokvěté růže a pak několik květin jejichž název si už nepamatuji. Dvě velmi suchomilné rostlinky a jedna se středně silnými tmavě zelenými listy a rudými zvonovými květy, ta kvete stále od léta, některé odkvetou, jiné rozkvetou, stále 2-6 květů, potřebuje žebříček jako oporu. Že jsem zapomněla názvy mě moc mrzí. Co přežije zimu jsem zvědavá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika