Zvuková indikace rozsvíceného světla ve sklepě



Stránky: 1,  2   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?) 
13.11.2012 11:33, zobrazeno: 7926x

Dotaz na elektrikáře- existuje nějaká možnost napojit na vypínač bzučák, který by bzučel při rozsvíceném světle. Moji staří rodiče nechávají celé dny svítit světlo ve sklepě, nevzpomenou si zhasnout při odchodu. Vypínač je mimo sklep na chodbě, bzučák napojený ve sklepě na žárovku by neslyšeli.  Táhnout drát napojený paralelně k žárovce až ven na chodbu se mi nezdá elegantní. Díky za případné návrhy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 13.11.2012 11:43

Nestačilo by použít vypínač s doutnavkou? Myslím ten typ, co signalizuje zapnutý stav, ne ten, co má sloužit jako orientační světýlko ve tmě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 65.144 (?), 13.11.2012 11:49

Co takhle "Vypínač s doutnavkou"? Podle doutnavky (svetylka na vypinaci)  se pozna, zda je zhasnuto ci nikoliv. Dava se to do chodeb napr. k vypinaci pro sklep, zachod ci koupelnu, aby clovek (i mlady) nezapomel zhasnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 13.11.2012 12:03

Doutnavky si nevšimnou,  je jim kolem 80, chce to intenzívní podnět... smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.144 (?), 13.11.2012 12:12

Podivejte se na zapojeni doutnavky. Zalezi, co mate do vypinace privedeno, zda je tam faze i nulak. Pokud oboji, tak na to muzete pripojit sirenu na 220V. Pokud jenom faze nebo jenom nulak, tak pripojite jenom doutnavku, ktera bude svitit pri zhasnutem stavu ve sklepe. Stary lidi bych nepodcenoval, proste jim vysvetlite, ze to ma nebo nema svitit a oni to zkontroluji a budou dodrzovat lepe nez mlady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.174 (?), 13.11.2012 17:55

Co spínací hodiny, které se nastaví na hodinu a pod a vypnou světlo po této nastavené době?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 21.224 (?), 13.11.2012 20:22

Nejelegantnější a nejspolehlivější je vyvést na chodbu kabel z propojovací krabice vypínače. Na ten pak můžete napojit výstražné světlo nebo bzučák. Mám tak řešenou signalizaci rozsvíceného světla na WC (realizováno přístrojovou kontrolkou na 24V s příslušným trafem).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 13.11.2012 22:07

Díky za všechny rady. Ve vypínači je bohužel jen fáze, propojovací krabice je želbohu poblíže světla ve sklepě. Asi nezbude než ten káblík od světla na chodbu vést po zdi - zadlabávat se mi ho nechce. Kdyby to šlo alespoň bezdrátově, něco jako bezdrátové zvonky nebo vypínače... tam ale asi bude problém to síťové napětí...sad  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.27 (?), 13.11.2012 23:13

Není mi sice 80, ale stabilně jsem zapomínala zhasínat ve spíži a "kompotovém" sklepě, synátor na dveře nainstaloval ledničkový vypínač - volaako propojeno se světlem a nemá to chybu - ovšem samo, že svítí pouze při otevřených dveřích. Nebylo by tohle řešení? Bohužel, slabý káblík tam vede také. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 14.11.2012 7:43

A co tak použít CS3-2 do krabice pod vypínač a místo vypínače tlačítko? AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika