Změna klimatu - růst nových rostlin



Stránky: 1,  2   
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 32.122 (?) 
5.8.2017 13:41, zobrazeno: 3365x

Dobrý den.

Pozorujete někdo že na pozemku vám začínají růst nové rostliny nebo některým se daří lépe? Některá semena leží v zemi 10 let a za vhodných podmínek vyklíčí a rostou.

Že něco hyne suchem se snázeji pozná než to co se po letech najednou objeví. Daří se mně bršlice-kozí noha, něco povíjivého co se kolem ní plazí, křen, rostou rychle vrby atd. Je z toho džungle. Pozemek s bršlicemi nelze udržet v rozumném stavu. Dřív byla na pozemku louka kde jsem sušil seno.

Teď bršlici poseču a za 14 dní je to jako bych to neposekl.

Ještě se tam objevuje bolševník, ale ten hned likviduji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 5.8.2017 13:58

Tak já čekám minimálně opuncie, ale ještě asi pár let potrvá, než to sem ptáci zanesou...wink Nevím, zatím mne nic nenapadá. A vy se divíte bršlici? Vždyť to je normální plevel, který teda minimálně u nás, zaplavil rybíz každý rok. Bolševník naštěstí nemáme, vrbám se v suchu nedaří..Plamenek plotní a planý chmel... to jste mi s tou ovíjivkou připomněl a také semenáče jasanu a hlohu - s těma bojuju neustále. Ale divné mi to nepřipadne, neb je to tu všude v okolí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 66.105 (?), 5.8.2017 15:45

Opuncie zatím asi ne. Podle mých zkušeností s mírně teplejšími (o 3 stupně oproti ČR) a suššími pozemky můžete očekávat z běžných plevelů na jaře šťovíky, fialky, hluchavky (mnohatisícové koberce) a v létě heřmánek, malokvěté divizny, fenykl, líčidlo americké, bodláky, lopuch, čekanky a kotvičník. Celoročně i ježatku, pýr a náletové dřeviny (akát, pajasan). Některé agresivní plevele ani neznám jménem. Zajímavé je, že pěťour ani bršlice se u mě nevyskytují ani vzácně. Nejvíc mě momentálně zlobí čekanky. Rychle rostou i v suchu a horku, strašně se rozmnožily (tisíce rostlinek) a mají příliš pevný stonek.

Mimmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 5.8.2017 22:38
Opuncie už tady dávno rostou - u dálnice Hradec-Praha asi na půli cesty na pravém svahu mezi borovicemi je jich hromada už řadu let.. ovšem zanesl je tam člověk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 32.122 (?), 5.8.2017 15:09

Doplňuji že pozemek je dosti podmáčený a gumáky vytáhnout z bahna je někdy problém.

Teď nevím jestli pozemek odvodnit nebo nechat jako zásobárnu vody pro období sucha a ať si tam roste co chce. Poséct se to nedá. Jde při tom o život.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.138 (?), 5.8.2017 17:35

To bude asi důvod proč mi bršlice zmizela. Vše suché, i kouty u zdí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 13.239 (?), 5.8.2017 18:09

Mně bršlice začala růst, když jsem mulčoval resp nesbíral = zvýšená eutrofizace. Kdy jedu na seno, tak mám jen traviny. Když seču traktorem do koše, tak vzniká jakýsi neurčitý hustý koberec všehochutě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 32.122 (?), 5.8.2017 18:45

Asi tím že pod mulčem pozemek nevysychal a to se bršlici velmi líbí.

Také je divné jak je boj s bršlicí obtížnější s přibývajícím věkem sekáče. Ovšem jako masáž na páteř je sečení vynikají posilovna. Plotýnky se nezanesou vápnem atp. Vracím se z neposečeného bojiště, ale s dobrou náladou. Zase jsem něco udělal pro své tělo. Sečení je určitě lepší než sezení u televize. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.106 (?), 5.8.2017 21:30

U nás se v posledních cca 10ti letech začal dost vyskytovat šťavel růžkatý a posledních cca 5 let všechno všem zarůstá rosička krvavá, každý na tu trávu nadává...           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 5.8.2017 22:06

Kakost pyrenejský a nově i maličký. Téměř zmizel starček obecný a i ta rosička krvavá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika