Zahradní betonový obrubník



Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?) 
10.9.2016 11:54, zobrazeno: 6056x

Zdravím Vás Již delší léta se potýkám s prorůstáním plevele do záhonu. Letos jsem se rozhodl použít zahradní betonový obrubník 100x20x5 na vyřešení problému jak jsem viděl u sousedů. Jak by šlo nejefektivněji tento obrubník položit. Chtěl bych použít úzký rýč, vykopat žlab, vysypat štěrkem a poté pokládat a boky zasypat

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 182.227 (?), 10.9.2016 12:43

V tom štěrku Vám to bude při podkládce uhýbat, plavat. Do vykopané rýhy je klasicky položte, do provázku, jednotlivě spoje podložené, no a pak je teprve můžete částečně zasypat štěrkem a mírně upěchovat. Lepší bude však drť. Osobně bych však jen spoje zabetonoval do výšky aspoň 7 cm. Chodník, teda jestli tam bude, pak neuhýbá. Jestli tam nebude nic,  jen další záhon, pak stačí zasypání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 10.9.2016 12:52

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 116.145 (?), 10.9.2016 13:49

No ať si to každý dělá jak uzná za vhodné, ale pokud se neřeší dlažba, kde je uhýbání obrubníku velmi nežádoucí, považuji za lepší nepoužívat ani štěrk ani beton, jen zeminu. Sám mám takhle oddělené záhony od trávníku / "obrubníky"-původně výplň betonových plotů mám tedy větší 200x25x5cm/ a vše funguje ke spokojenosti. U štěrku a betonu si koledujete o vyschlou trávu podél obrubníku. Ale jak jsem napsal, ať si to každý udělá jak se mu to líbí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 174.214 (?), 19.9.2016 23:05

Taky je mám jen tak obyčejně zapuštěné v zemině a nepozoruji nějaký nežádoucí pohyb - samozřejmě tam nějaký bude, ale je to zahrádka a ne kosmické středisko. Raději používám obrubníky vysoké 25cm, ale je to spíš jen pro lepší pocit.

Pokud můžu, snažím se vyhnout zanášení zahrádky zbytečným betonem. Při případné reorganizaci pak stačí obrubníky vytahat a přestěhovat a nemusí se řešit, co s valouny neforemného betonu. Takže mám třeba raději zemní vruty místo zalití sloupku do betonu. Musel jsem totiž po bývalém majiteli jeden takový zalitý kus trubky likvidovat a rozbít bambuli betonu na rozumně malé kusy byla docela fuška.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.130 (?), 17.11.2016 14:22

Přesně, akorád že je docela i fuška vyndávat i ty betonové obrubníky při reorganizaci zahrady, uvažoval jsem o nich, nic trvanlivějšího nebude, ale asi zůstanu jen u těch plastovejch zapuštěnejch lemech role 12m 12cm na výšku, životnost prý 30let. Navíc ty lemy jsou sice rovný ale prostě hnusný, mnohem hezčí je imitace dřevěných prken z betonu, rozměr stejný jak lem, ale naprostá paráda, jen ta cena no.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 115.199 (?), 30.11.2016 22:07


Jednoduché upevnění:


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika