Vcely v kelimkoch (teglikoch)



ariadna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 71.136 (?)
13.3.2019 10:21
Vcelam samozrejme vodu dam, aj ked nie su moje, nech sa nemusia trepat zbytocne daleko. Vodu maju v plytkej miske, max 1 cm vody plus maju tam konariky, aby sa neutopili. Kazdy den im vodu doplnim, lebo sa vsetka vsiakne do tych vetviciek a kvoli kazdodennemu vetru to rychlo vyschne. Napajacka pre vcely je pre mna neznama vec, ale vyzeraju ze su s mojou metodou napajania spokojne. No a samozrejme maju aj vlastne kelimky s vlhkou hlinou, nech sa mi nemotaju po priesadach:)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
ariadna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 71.136 (?), 12.3.2019 14:34
Kde sa na tej vcele da vidiet ten roztoc?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 149.16 (?), 12.3.2019 14:46

Pokud se nemýlím, tak na hlavě jsou dva. Jeden u levého tykadla a druhý za levým složeným okem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ariadna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 71.136 (?), 12.3.2019 14:58
Joj chudatka. Ked sa ti tzv vcelari zas niekedy zastavia, tak sa povypytujem ci ich liecia a ci vobec o tom vedia. Dakujem pekne za info, tie vcely mi prirastli k srdcu, odkedy tu tak rady chodia.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.141 (?), 12.3.2019 17:29

xxx.xxx.149.16
Máte buď velice dobrý zrak anebo...
*
Já jsem žádné roztoče na fotce neviděl a už vůbec nevidím žádnou souvislost s Varroa destructor a potřebou vody včelstev.
*
A napájení uvnitř úlů?
No, já si myslím, že v takové době není dobré jim tam lézt a lepší nechat je v klidu.
Ony se v předjaří, někdy i dřív, potřebují proletět, vyprášit a pak taky začít sbírat první pyl.
*
A v době zimování, když nemůžou ven, teplota pod +10°C je pro ně skoro smrtelná mají tzv. ten svůj zimní spánek v chomáči,  žádné větší potřeby nemají když se nemnoží a jen zimují.
V té době mají i dost vody zkondenzované díky rozdílům teplot i přímo v úlech.
*
Paní adriadno, pokud se Vám včelky líbí tak jim nějakou napáječku udělejte.
Jen žádnou stojatou vodu, jen něco vlhkého. Ony si to vysají.
Ochutit můžete tu vodu třeba špetkou cukru.
Ale jak jim zdroj dojde, už se většinou nevrátí a najdou si jiný!

Rafael

a podporujme a mějme rádi včelky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.16 (?), 12.3.2019 18:16

Rafaeli, včelařil jsem více než půl století a vím o čem píši, když nevím přesně o co kráčí, tak se k tomu nevyjadřuji vůbec Jestli vy na fotce v popsaných partiích nic nevidíte, je jen záležitost vašeho chabého zraku a tím pádem uděláte velmi dobře, když navštívíte oftalmologa a následně optika. Navíc si můžete vyžádat odborný posudek z VÚV v Dole. Paní Ariadna, nemusí žádnou napaječku dělat, to je starost včelaře a protože on to neudělal, tak včely hledají v okolí a zbytečně hynou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 12.3.2019 18:25

Můj názor je, že včely půjdou pro vodu ať napáječka bude, nebo ne, ony moc rády napáječky nemají. Když vodu pro včely, tak bez medu, jednak nebude známý původ medu a včely radši mírně slanou. Roztoč tam asi je, vypadá to tak. Když včely zimují, zároveň se i množí, údajně matka klade první vajíčka krátce po zimním slunovratu. A vody potřebují tím víc, čím víc mají plodu, pro jeho výživu. Výzva k návštěvě lékaře je nekorektní a v (rádoby) odborné diskusi nemá místo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ariadna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 71.136 (?), 13.3.2019 10:21
Vcelam samozrejme vodu dam, aj ked nie su moje, nech sa nemusia trepat zbytocne daleko. Vodu maju v plytkej miske, max 1 cm vody plus maju tam konariky, aby sa neutopili. Kazdy den im vodu doplnim, lebo sa vsetka vsiakne do tych vetviciek a kvoli kazdodennemu vetru to rychlo vyschne. Napajacka pre vcely je pre mna neznama vec, ale vyzeraju ze su s mojou metodou napajania spokojne. No a samozrejme maju aj vlastne kelimky s vlhkou hlinou, nech sa mi nemotaju po priesadach:)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.91 (?), 3.4.2019 9:49

možná jste včelařil půl století, ale roztoč na včele viditelný není... možná by to chtělo neplést si nohu s roztočem, nebo být méně paranoidní...

Velmi by mne zajímal, jak by vypadal ten Váš "odborný posudek z VÚV" - nic takového nedělají... pokud tím tedy nemáte na mysli věštění počtu mrtvých roztočů ze zimní měli

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.16 (?), 3.4.2019 18:36

Osobně posudek z VÚV, nepotřebuji, ale vám, ho za určitou finanční injekci určitě udělají. Zde máte trochu kvalitnější fotografie. Věštění počtu mrtvých roztočů ze zimní měli, VÚV, neprovádí. Tuto činnost, provádí řada externích, odborně vyškolených pracovníků, na úrovni okresu. Možná to co uvidíte, ohodnotíte, slovy - co když jsou to přischlé mušince. Ale navzdory tomu, si řada čtenářů tohoto portálu, udělá vlastní úsudek o tom kdo je větší paranoik. Já osobně, bych takto zamořené včelstvo, uzavřel v úlu, nalil tam 0,2l benzínu a po odvětrání, urychleně veškeré dílo zpracoval na vosk a všechen zbytek bych svěřil ohni, nebo kompostu, včetně vody ve které se to provádělo, pokud tam ještě prokazalelně nebude mor. Okruh otázek pro výzkumák, máte zde, který můžete rozšířit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ariadna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 72.16 (?), 2.4.2019 12:28
Vcely chodia aj nadalej, tak som im spravila kupalisko a kazdy den sa z nich tesim. Jedneho dna sa mozno dam na vcelarenie. Ked bude menej roboty v zahrade:):)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika