Sýkorky a dravci



Stránky: 1,  2   
host - 129.249 (?) 
14.12.2016 13:36, zobrazeno: 11530x

ZDRAVÍM PŘÍZNIVCE ZAHRADNÍCH PTÁČKŮ.

Jako každý rok i letos přikrmují ptáčky, ale hlavně sýkorky. Mám po stromech navěšené květináčky ve kterých mám proso, slunečnici atd. v loji. Sýkorky si rychle zvykli, ale zvykli si i dravci. Číhaji na ně na stromech a loví je (potvůrky). Jsou sice chráněni, ale sýkorky jsou pro zahradu užitečnější.

Prosím o radu jak tyto záškodníky odradit od lehké kořisti.

blush Zdraví a děkuje Milena

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 14.12.2016 17:35

Nekrmte sýkory. Pokřivujete tím přirozený výběr. Když se tam nebudou slétat, i dravci to budou mít složitější. Jen tak odboku posoudit co/kdo je pro přírodu užitečnější nejde. Jsou užitečnější bobři nebo stromy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.127 (?), 17.12.2016 10:54

Mám stejný poznatek.Na krmítku kolem 10 ptáčků, přiletí dřemlík svým nízkým, neočekávaným letem a začne mela- zachraň se kdo můžeš, včetně nárazů do okna. Po této katastrofě se ptáci delší dobu na krmítku neukáží. Nejhorší je, že dřemlík navštěvuje krmítko více méně pravidelně, jako zdroj možné snadné kořisti. Sýkorky to mají o trochu snazší, protože seberou z krmítka semínko a zaletí do větví. Tam je přece jen větší naděje na záchranu. Takže i já mám rozpor krmit, či nekrmit, zatím krmím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.32 (?), 17.12.2016 21:47

To teda máte štěstí, že k vám lítá dřemlík. Není to třeba krahujec? Ten je určitě běžnější, než dřemlík, který u nás pouze vzácně zimuje. Jinak krmítka mají opravdu někdy negativní důsledky. Ne jen snazší lov pro dravce, ale také třeba šíření některých parazitů mezi zrrnožravými ptáky, např. zrovna vrabci a zejména zvonci dřepí v krmítku, loupou si semínka a slupky nechávají v krmítku i s parazitem, a tak mohou šířit invazi mezi dalšími ptačími návštěvníky krmítka. Proto docela záleží na typu krmítka...  pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 42.109 (?), 18.12.2016 9:31

I dravci musí jíst.. Krmíme a viděli jsme jestřába a vloni malého dravce, který se zamotal do borůvky, která ho neunesla. Peří po hostině jsme našli jen jednou. Sytí ptáci dravci snáz uniknou. Nejvíc ospadků v krmítku nachává strakapoud, ale vrabce nemáme. Krmítko vyplachujeme vařící vodou. EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 240.228 (?), 18.12.2016 10:31

O dravci: dřemlík tundrový... tady slyším poprvé v životě. Musela jsem si to najít ve Wiki, protože jsem fakt o něm nikdy neslyšela. A teď si nejsem jistá, jestli jsem ho tu v létě náhodou také neviděla přes zahradu přeletět(lovit) Zaujala mne ta malá velikost a tmavá křídla. Jen jsem si nějak myslela, že je to asi poštolka.

Ptáčky už druhý rok nepřikrmuju. Není to z důvodu dravců, nikdy jsem si nějakých jejich útoků nevšimnula(jen ten jeden a bylo to na kosa) a mám venku psy a kočky. Spíš proto, že mám velkou zahradu, plnou různých bobulí, semen... a krmítka si vůbec nevšímali. Kdyby začala nějaká tuhá zima, tak bych jim ho tam ale hned vyvěsila. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 67.180 (?), 18.12.2016 11:21
Když jste se koukala na Wiki, tak jste mohla zjistit, že je to pták stěhovavý, že se u nás vyskytuje pouze v zimě a odhady počtů těchto ptáků, se pohybují mezi 90 až 180ks na našem území.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.235 (?), 18.12.2016 11:18

Existence života na zeměkouli je založena na přírodní selekci.

Ať chceme, či nechceme.

I člověk to "správně" chápe :   "Snažme se a Pán Bůh nám pomůže! "

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 18.12.2016 11:38

Potravní pyramida, řetěz, koloběh-cyklus živin... Zdroje jsou-říkal Špidla. Jen je někdy nepotřební zbytečně odnesou-viz zahr. časopisy, kde je lid nabádán ke sběru přírodnin-šípků atd., by tyto sloužily ke zkrášlení příbytků.  Já je raději zanechám venku pro ty švitořilky. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 18.12.2016 16:57

Já vídám šípky celou zimu na keřích a nikdo si jich nevšímá. Ptáci se živí u slepic ve vsích. Takže nevěřím, že za nedostatek živin pro ptactvo mohou zahraniční časopisy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika