Sršeň?



host - 107.18 (?)
7.6.2019 8:24

Nezbývá mi než se přidat. Taky se nám na zahrádce zabydleli "skoro nad hlavou". A je fakt, že zatímco vosy člověka otravují a útočí, sršeň prostě proletí kolem a nic... pohoda. smiley

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 4.6.2019 10:57, zobrazeno: 2741x

Akutně potřebuju radu. V altánku na zahradě si začínají stavět hnízdo sršně. Dá se jim v tom nějak zabránit? Lze je od jejich úmyslu odradit?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 4.6.2019 17:50

Zkušenosti nemám, ale zkusila bych tam postavit, třeba na stolek, velkou zapálenou svíčku. A nepodpálit si tedy altánwink Zvířata se ohně přirozeně bojí a,,papírové" hnízdo si nad ním asi stavět nebudou chtít... tak uvažujusmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 4.6.2019 22:40

Metlou na dlouhé násadě rychlostí blesku sundat- začátkem noci či na jejím konci. Jsou i postřiky... S ohněm si není radno začínat! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 170.126 (?), 5.6.2019 0:12

Já bych to tam třeba zkusil postříkat repelentem proti hmyzu a domnívám se, že jim nebude vonět a přesunou se někam jinam.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 6.6.2019 19:20

Díky za rady. Svíčku tedy asi ne. Už vzhledem k tomu, že si pochopitelně vybraly "kryté" místo kde by ta svíčka určitě neudělala nic dobrého. Repelent, Raid apod... ano to zkouším a bojuju. Později dám vědět jak uspěšně. Zatím tam sršně krouží a když sedím v altánu, tak se na mě létají dívat a krouží mi kolem hlavy... Útoční nejsou, spíše zvědaví, ale přeci jenom bych rád jejich společnost oželel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 13.31 (?), 6.6.2019 21:12

Kdysi dávno jsme měli sršně v půdičce ve verandě u vchodu do domu. Celou sezónu nám létaly nad hlavou aniž by si nás všímaly. Ten rok jsem neviděl na zahradě jedinou vosu, co by hodovala na ovoci. Pokud se nějaká objevila, přiletěl policajt a cvak, jen to chřuplo. Samozřejmě je na vás, zda se chcete kamarádit, nebo ne, ale není třeba nijak zmatkovat.  pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 6.6.2019 21:49

Tak já to ani nechtěla psát, ale my také žijeme v míru. Dneska jsem šla vyvážet na kompost(většinou to dělá muž - já napleju, on odvozíwink) vylezu na ten nový a přehazuju ho na starý, protože sednul. A koukám, přiletí sršeň a zahučí někde z kraje do hromady. Tak slezu dole a koukám, kde je. Měla tam udělanou takovou,,myší" díru a odsud na mne koukala. Říkám: jo pardon madam, samozřejmě ti to nerozbiju, ať tam děláš cokoliv, už jdu pryč. Říkám to pak muži a on: jo, ta už tam bydlí několik dníwink No, takže z úmyslu přeházet kompost nebude nicsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 107.18 (?), 7.6.2019 8:24

Nezbývá mi než se přidat. Taky se nám na zahrádce zabydleli "skoro nad hlavou". A je fakt, že zatímco vosy člověka otravují a útočí, sršeň prostě proletí kolem a nic... pohoda. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 7.6.2019 6:15

Tak já vím, že se se sršněmi dá žít v míru, ale přeci jenom bych se s nima raději kamarádil trochu s větším odstupem. Jak je k tomu ovšem přemluvit??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika