Sousky v cizim lese



Stránky: 1,  2   
host - 37.14 (?) 
29.8.2016 20:48, zobrazeno: 10179x

Dobry den,

prosim o radu. Uklizim si lesni pozemek po tezbe a pripravuji na novou vysadbu. O sousedni pozemek se majitel nestara, je pln naletu a sousek. Obavam se, ze po pokaceni meho lesa se pri silnejsim vetru drive, ci pozdeji, sousky zlomi a spadnou na muj pozemek. Jednak nechci, aby se to stalo, kdyz se tam zrovna budu pohybovat a druhak nechci, aby mi poskodily padem vysadbu. Mohu sousky z ciziho pozenku sam odstranit? Nezastiram, ze by se mi i hodily na palivo.... Majitel bydli na druhe strane CR, nekomunikuje.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 29.8.2016 20:57

Kde není žalobce a je ok krční páteř...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 39.68 (?), 29.8.2016 21:09

Legálně se bez souhlasu majitele smí z lesa odnášet pouze suché dřevo ležící na zemi, a to pokud má průměr maximálně 7 cm bez kůry.

Na druhou stranu, kdyby se vám podařilo se s majitelem lesa spojit, určitě by se rád soušek zbavil. Co taky s nimi, když bydlí daleko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.14 (?), 29.8.2016 21:38

Nejde mi az tak o to drevo, jde mi v prvni rade o nebezpeci padu na muj pozemek a proto bych je chtel odstranit.  A kdyz uz je budu kacet, tak je musim polozit na muj pozemek. A kdyz uz budou lezet na mym pozemku, tak je tam nenecham :-). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 39.68 (?), 30.8.2016 5:51

Já vám rozumím. Legálně je ovšem bez souhlasu majitele kácet nesmíte. Pokud se vám skutečně nedaří ho kontaktovat, nezbývá než buďto kácet načerno (patrně na tom nebude nikomu záležet) anebo čekat, až popadají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 30.8.2016 10:52

Žádný úřad by nepomohl?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 39.68 (?), 30.8.2016 12:03

Navlict soušky na nějaký paragraf by bylo dost obtížné, plevel to není... možná kdyby aspoň byly napadené kurovcem :-) 

Neudržované pozemky a louky

Šlo by později vymáhat způsobenou škodu, ale komu by se do toho chtělo.

Skutečně by bylo nejjednodušší soušky potichu zlikvidovat :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 30.8.2016 12:21

Záleží to na vás, ale to, že soused nekomunikuje a na svém pozemku má soušky, ještě není důvod si myslet, že mu lze soušky podříznout a sebrat. Je to jeho majetek a to, co chcete udělat, je krádež.. Kdyby totéž udělal soused vám bez vašeho vědomí, nepochybně by vám to vadilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.125 (?), 30.8.2016 12:32

Ono o to drevo ze sousek opravdu nejde, po vykaceni meho pozemku mam dreva na mnoho let dopredu. Jde mi vyslovene o bezpecnost, az budeme sazet nove stromky a o to, aby mi pak ty sousky neposkodily vysadbu. Sousedni pozemek je dlouha nudle, 6 metru siroka, skoro bezcenna, pak uz je pole.

Spis mi slo o to, jestli by v tomto pripade slo oduvodnit kaceni na cizim majetkou snahou ochranit zdravi a muj majetek. Nevim jak je to s povinnosti kacet sousky, ale podle meho bych po pokaceni naopak mohl po majiteli zadat ja naklady, pokud by to po mem vyzvani neudelal on sam. To samozrejme resit nebudu, spis se jen trochu bojim toho, aby mi pak nekdo neudal, ze kacim v cizim lese....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 30.8.2016 12:48

Taky mám les a vím, že souška sama od sebe jen tak nespadne. Stačí, když nebudete novou výsadbu provádět za větrného dne. A kdyby snad nějaká souš v průběhu let padla do vašeho porostu, bude škoda stejně směšně nízká. Pochybuji, že existuje povinnost odstraňovat suché stromy. Povinnost je odstranit stromy napadené dřevokaznými škůdci, ale každý lesák vám potvrdí, že souška živý les neohrozí. No ale celé to záleží na vás, do jaké míry jste ochoten uznat soukromé vlastnictví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika