Ptáčci v krmítku



Stránky: 1,  2   
host - 59.223 (?) 
30.11.2016 20:43, zobrazeno: 6783x

Dobrý den. Řeším záhadu. Letos poprvé jsme do zahrady umístili krmítko pro ptáčky. Protože nemáme žádný strom, připevnili jsme jej na jeden a půl metru vysokou tyč a zasadili do otvoru pro sušák na prádlo. Asi před čtrnácti dny jsem nasypala koupené zobání. Netrvalo dlouho a ptáčci přiletěli. Každý den jsem musela krmení doplňovat. Celé dny jsme měli krásnou podívanou. Krmítko bylo stáe obsazené. Ale najednou ze dne na den přestali létat. Jsou to čtyři dny a ani jeden se neobjevil. Zrníčka jsou netknutá. Včera jsem tam zavěsila lojovou kouli a ta je také neporušená. Poradí mi někdo, co se mohlo stát?

Děkuji a přeji všem krásný adventní čas. Alena

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 30.11.2016 21:12

1. Odletěli do teplých krajin

2. Z koupeného zobání se jim neudělalo dobře

3. U souseda zachutnalo víc...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.219 (?), 30.11.2016 21:25

Mimo výdejny potřebují ptáci jídelnu a čekárnu, případně ložnici - prostě místa kam si sednou, případně se schovají. My máme asi 1,5 m od krmítka plaňkový plot, blízko stromy a keře. Na zimu ještě přidáváme trojúhelníky z klacků. V době, kdy spotřebovaly u nás každý den minimálně litr slunečnice, tak si soused stěžoval, že malou mističku tam má už týden. Takře doporučuju připravit hodně míst na sezení a schování ptáků.

Možná je mohl vyrušit dravec, nebo krmí soused s lepším terénem. Nebo se zimou mohly odletět jinam. EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 59.223 (?), 30.11.2016 21:54

Děkuji za obě odpovědi. Pokud jsem dobře viděla, soused žádné krmítko nemá. My máme asi dva metry od krmítka podél plotu dlouhou řadu tůjí, tam by se mohli schovat. Co se týká krmení, to jim určitě chutnalo. Mimo koupenou směs, jsem jim drtila vlašské ořechy a přidávala ovesnné vločky. Věřím, že si každý druh mohl vybrat to svoje smiley. Dravce jsem tam ve dne žádného neviděla, jen poznám, že v noci nám po stole na terase chodí kočka.  No nic, budu doufat, že ptáčci ještě přiletí. Aena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.202 (?), 30.11.2016 22:49

Nebojte, přiletí. Ti moji jak na zahrádce, tak na okně doma v kuchyni si dají občas pauzu (i dva, tři, čtyři dny) a nevím proč. Kočka jim nevadí, ta sedí kolikrát dole třeba dva metry od krmítka, nažraná dokulata je pozoruje a oni si nahoře vesele lítají...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 59.223 (?), 1.12.2016 16:58

Paní Lído, děkuji za povzbuzení. Dnes jsem celý den pozorovala zahradu a okolí. S podivem jsem zjistila, že kam oko dohlédlo, nelítali žádní ptáci. Tak jsem se uklidnila, že to nebude jen naším krmítkem, ale prostě jsou momentálně schovaní možná v lese. Ten máme kousek od domu. Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.4 (?), 1.12.2016 20:31
Nebojte sa, keď nasneží a prituhne, tak z toho lesa radi priletia ku kŕmidlu. Sýkorky určite, a aj tí čo sa v zime potulujú (stehlíky, čížiky, zelienky, pinky, hýle, červienky...) uvítajú pohostenie. Vzácnejšie zavíta ďateľ, glezg, občas invázne kŕdliky severských piniek. Na tú krásu sa dá pozerať celé hodiny. :-) IH






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 59.223 (?), 2.12.2016 20:18

Pane Hlavatý, máte pravdu, vydržela bych se dívat celé dny. Názvy všech ptáčků neznám jako Vy, budu muset začít studovat. Děkuji za fotografie, někteří z nich u nás byli. Říkám byli, protože se zatím ještě neukázali.sad Alena 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.8 (?), 2.12.2016 21:25
"...budu muset začít studovat..." Pár tipov máte na fotkách, odporúčam najmä tú na poslednej fotke (stručné, jasné a výstižné). Prajem veľa zábavy pri pozorovaní operencov. IH






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 30.11.2016 21:43
Co kocka? Neni prezrana?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika