Popisky rostlin do květináčů



Stránky: 1,  2   
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 33.193 (?) 
30.1.2018 10:13, zobrazeno: 5749x

Zdravím :-)

Venku mám v sezoně 10 velkých květináčů a v nich papriky a rajčata. Chci si u každé rostliny dělat poznámky jak ji přihnojuji, kolik má květů a kolik plodů. Prostě takovou statistiku, abych mohl trochu zefektivnit pěstování.  A protože jsou tyto květináče sice u stěny, ale na dešti, tak nemohu mít papíry s poznámkami u každého kýble. A nechce se mi ty papíry nosit z domu, protože někdy zapomenu vzít papíry, něco rostlinám udělám a až následně si vzpomenu, že mám dělat poznámky...

Proto bych to měl nejraději venku u každého kýble. Ale nevím, do čeho ten papír vložit, aby mi nenavlhl. Máte nějaký tip? Ideální by bylo, kdyby se to píchlo do hlíny, ať mi to vítr neodnese... Stříšky se mi dělat nechce :)

děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 30.1.2018 10:21

Sklenice, lock&lock krabička, zipovací igelitový pytlík,...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 8.112 (?), 1.2.2018 9:36

s těmi sklenicemi to možná nemusí být špatné. Zavírací sáčky jsou zdlouhavé.

A nejsou nějaké plastové cedulky a k nim nesmývatelné tužky? Není něco takového?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 78.117 (?), 1.2.2018 9:44

Já zkoušel lihový fix, ale trvanlivost horší než obyčejná tužka. Na stromky si dávám cedulky nastřihané z hliníkových lamel a bruskou- existuje i bateriová- na ně vygravíruji odrůdu, rok a podnož. Bohužel trochu méně praktické - asi bych volil skleničku od jogurtu s uloženými poznámkami.
IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 1.2.2018 10:04

Lihovky nebrat. Dělávám si popisy k sadbě, ale po pár zalitích je popis fuč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.114 (?), 1.2.2018 11:01

Na Aliexpress se dají koupit zapichovací jmenovky, 100 ks za cca 3 dolary (podle prodejce), plocha na popisování 3 x 6 cm. Dá se na to psát obyčejnou měkkou tužkou, případně se dá koupit tzv. mastná tužka (voskovka v dřevě)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 1.2.2018 15:40

Na popisy květináčů (mám jich několik set) používám bílý fix Permanent od Centropenu. Po zaschnutí je zcela vodoodolný. Při přesazení stačí smirkovým papírem smazat starý nápis. Zapichovací jmenovky se mě neosvědčili, protože je vždycky dříve nebo pozděli odfoukl vítr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 243.114 (?), 1.2.2018 20:39

Mně vydržely v hlíně celou sezónu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 225.17 (?), 2.2.2018 19:46

Kupuji v papírnictví bílou plastovou rýsovací podložku A 4, rozstříhám podle potřeby a popisuju obyčejnou tužkou č. 1 - vydrží to čitelné několik let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.57 (?), 14.2.2018 11:35

Také jsem přešla na toto, u nás tomu říkají modelovací podložka ale to bude stejné. Mohu si vyrobit delší popisky které mráz nebo ptáci jen tak nevytáhnou. Za pakatel!  Jinak používám speciální fixu od PILOT twin marker, voděodolná. Smazat se dá jen odlakovačem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika