Podivné



beneva - (25) - 92.45 (?) 
8.8.2016 18:58, zobrazeno: 2600x

Podívejte se, co se mi stalo. Letos jsem zkusila nechat část trávníku neposekaný. Jenže mi v něm začal růst nějaký keřík. Asi jilm. Myslela jsem, že je to ze semene, tak jsem to šla vytrhnout. Ale podívejte se na obrázky, co jsem vytrhla... ten šílený kořen vedl těsně pod povrchem trávníku a vyryl mi drnovou brázdu, jak jsem ho táhla ven. Zřejmě se tam kdysi skutečně uchytilo semeno jilmu a protože jsem dříve pravidelně sekala trávník, strom neměl šanci růst. Jenže ten kořen rostl i bez nadzemní části! No nevěřila jsem vlastním očím...

Kořen 1
Kořen 1
kořen 2
kořen 2
kořen 3
kořen 3
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 9.8.2016 7:45

Jilm to nebude, ten má nesouměrný list. Snad topol. Tohle se stává, když se poraní, přesekne kořen jdoucí těsně pod zemí. V hojivých pletivech se při jejich růstu někdy objeví jiné buňky než kořenové, no a když se probudí a začnou množit z nich začnou růst "malé stromy". Někdy to je i následek viróz. No a sekáním jste výhony držela nízko u země, ty se z adventivních pupenů množily, no a v roce bez sekání začaly konečně růst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 227.184 (?), 9.8.2016 21:31

Ale ano, Ivane. Tazatelka Eva to určila správně. Opravdu je to jilm.

Topol by měl (dlouze) řapíkaté a celokrajné listy...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 10.8.2016 8:28

Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika