Lunární kalendář 2012



Stránky: 1,  2,  3   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?) 
29.1.2012 10:38, zobrazeno: 30712x

Lunární kalendář na r. 2012


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 50.2 (?), 29.1.2012 14:28

Opět moc děkuji za kalendář. Pochopila jsem, že jsou uvedeny doporučené dny dle fáze Měsíce(dorůstající = listy, květy, plod, roubujeme; couvající = kořenová zelenina, prořezávání, hnojení) nebo také dle zvířetníku (země = kořen, vzduch = květ, voda = list, oheň = plod)?

PS: Dle knihy Síla česneku se česnek doporučuje sázet s ubývajícím Měsícem v Rybách nebo Štíru.

Lenča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 54.27 (?), 29.1.2012 21:52

Mirku, díky. yes Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 192.54 (?), 3.2.2012 9:14

Mirku, prosím Vás, mohl by jste popsat, jak jste k dané tabulce došel popřípadě dát nějaké odkazy, týkající se lunárního zahradničení?... Jedná se mi o výpočty nejen kolem výsadby ale i kolem hnojení, sklízení a podobně. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 3.2.2012 9:39

Lunární kalendář mám z těchto stránek. Pokud se dokážete poprat s azbukou tak něco je tady nebo tady. Pokud zadáte do vyhledávače text tak Vám vyběhne spousta a spousta možností. Chce to alespoň trochu znalost ruštiny nebo překladač, a pokud se zeptáte proč na ruských stránkách tak můj názor je tento. Tam se ještě hodně pěstuje "obyčejně" na dačách v přírodě, podobně jako u nás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 192.54 (?), 3.2.2012 10:16

Děkuji za informace a důležité odkazy. Ono, všichni víme že měsíc působí i na lidi tak proč by neměl mít vliv na rostliny...

"Že něco nevím, neznamená že to neexistuje..."

Sice mířím někam jinam, než kam směřovalo toto fórum, ale skuste se podívat zde, kde je článek o pěstování gygantické zeleniny v zahradě, na které byly umístněny Orgonity. Byl jsem proti tomuto skeptik, ale dapší "ňůrání" na internetu mně přesvědčilo o opaku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.2 (?), 9.2.2012 8:33

Výsevní dny (vycházející ve 27 překladech) Marie Thunové, Dr.h.c. a Matthiase K.Thuna, které vychází již 50 let, (u nás 18let pod hlavičkou svazu Pro-bio) se liší od klasických astrologických kalendářů tím, že pracují s postavením Měsíce v reálném astronomickém zvěrokruhu. Dále pracují s měsíčním cyklem (stoupající a klesající Měsíc) na rozdíl od fází Měsíce. Tyto údaje jsou založeny na osobních pokusech a zkušenostech M. Thunové, Dr.h.c..

Sestupný (klesající) Měsíc - od Blíženců – Střelci

* V kalendáři vyznačeno tučným písmem

*Výstup šťáv je nepatrný, doporučuje se k řezu stromů a keřů, porážení dřeva, hnojení

*V této době vyséváme, sázíme, přesazujeme, jelikož rostliny dobře zakoření a rychle se propojují se svým novým stanovištěm. To můžeme podpořit postavením Měsíce ve zvěrokruhu (plod/květ/list/kořen v odpovídajících živlech).

Vzestupný (stoupající) Měsíc - od Střelce – Blížencům

*Intenzivní výstup šťáv, doporučuje se k roubování a řízkování

* sklizeň ovoce, které vydrží dlouho šťavnaté a svěží

Pokud máte o tuto publikaci zájem, můžete si ji objednat e-mailem na adrese pro-bio@pro-bio.cz nebo telefonicky - tel.č. 583 216 609. Cena jednoho kusu je od ledna 2012 67 Kč + poštovné a balné, při objednání 5 a více kusů získáte množstevní slevu. Členové svazu mají nárok na jeden výtisk za zvýhodněnou cenu 38 Kč.

Uvádím jej proto, že jsem na „netu“ četla pozitivní ohlasy v souvislosti s jejich používáním. Sama budu při růstu sledovat uvedené souvislosti a pokud mi to vyjde, i se jimi řídit. Lenča

PS: Všechny vlivy (zatmění, uzlové postavení, či jiné negativní konstelace) nejsou v kolonkách, které zasílám, zakresleny. Tyto dny jsou proškrtnuty = nevhodné k práci s rostlinami. Doufám, že jsem popsala vše potřebné...

Únor dle lunárních vlivů dle M.Thunové,Dr.h.c.
Únor dle lunárních vlivů dle M.Thunové,Dr.h.c.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 166.45 (?), 9.2.2012 10:46

Abych pravdu řekl, jsem trochu zmätený. Tato problematika mě zajímá, leč oba uváděné kalendáře se rozcházejí, oba autoři zdůvodňují, proč je jejich kalendář prioritní či na jakých principech je stavěn. Ten od paní Lenči byl pravděpodobně přílohou časopisu Receptář (byla o něm řeč v jiném vlákně tohoto fóra) a dle něj jsem letos 8. 2. zasel papriku. Pan Mirek "ruský?" kalendář zveřejnil loni a podle něj sem sel rajčata a papriky, které mě obzvlášť zajímají a úroda byla skvělá. Možná víc než luna se na tom podepsalo příznivé počasí. Rajčata bude set (v první dekádě března) podle pana Mirka a možná uvidím, který kalendář je ten pravý. A mám zcela naivní dotaz: nemá také nějaký vliv zeměpisná poloha na lunární konstelaci? Přivítal bych více názorů, a oběma díky.     I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 50.2 (?), 9.2.2012 12:06

To jste na tom ještě dobře - já mám ještě kalendář p. Kanyzové a další z internetu. Postavení Měsíce před zvířetníkem (v Rybách, Beranu...)se ve všech liší...angry. Ohlasy na ně v souvislosti se zahradničením žádné neznám.  Nicméně uvedený únor je z brožury Výsevní dny 2012 p. M.Thunové a v něm je vysvětleno:

1. Astronomický zvěrokruh je tvořen 12 souhvězdími, která můžeme pozorovat na obloze. Jednotlivá souhvězdí jsou různě veliká, a Měsíc se před nimi proto zdržuje různě dlouhou dobu.

Astrologický zvěrokruh je tvořen 12 stejně velkými (30´) znameními. Poloha znamení a souhvězdí se nekryje a rozdíl se během staletí postupně zvětšuje. Na počátku letopočtu, kdy Babyloňané zvěrokruh v dnešní podobě ustavili, se jejich poloha shodovala, avšak v důsledku jevu zvaného precese dochází k posunu o 1´za 72 roky. Za 2 000 let to již činí 30´. Astrologický zvěrokruh se čím dál více odchyluje od reálné kosmické situace.

P.Thunová v pokusech zjistila, že rostliny reagují na postavení Měsíce a planet v reálném, astronomickém zvěrokruhu. Ostatní kalendáře se naopak řídí astrologickou situací.

2. Měsíční rytmy působí na jižní pokouli stejně jako u nás na severní; jen některé z nich, jako například vzestupné a sestupné rytmy, jsou na jižní pokouli obrácené. /Toť citace z uvedené brožury/

Proč se v tomto systému, narozdíl od jiných uvedených v astrologických kalendářích, nepracuje s fází Měsíce není vysvětleno. Brožura má 77 stran (z toho 12 dvoustran činí kalendářní měsíce s vysvětlivkami viz minulá příloha + něco navíc); na ostatních stranách je popsáno jak p. Thunová (+ Martin Pfeiffer, Harald Kabisch, Andreas Ortwein...) k těmto datům došla, jaké s nimi měla praktické zkušenosti + vyobrazení (např. rozdíl ředkviček vysetých v dny listové a kořenové)...

Jak je koncipován Lunární kalendář p. Mirka bohužel nevím. Nezbývá než zkoušet a porovnávatwink a navzájem si výsledky sdělovat... v teorii budu dále bádat, v praxi zkoušet. (8.2. přesazeny papriky, balkónové rajče Vilma; nasety rajčata mnoha odrůd) Lenča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.45 (?), 10.2.2012 10:08

Paní Lenko, děkuji, že jste mé vědomosti posunula dál. Loni mě vyprovokoval pan Mirek, podle kterého jsem sel a nějaký výsledek přikládám na fotu (těch pracantů si prosím nevšímejte, já jsem držel fofoaparát). Lunárním kalendářem jsem se začal více zabývat až letos, na netu je sice spousta věcí, bohužel jsem je poněkud přehlížel neb jsem hledal přehledný denní kalendář. Musím to napravit.   I.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika