Jaro 2018



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?) 
14.3.2018 20:18, zobrazeno: 3267x

Stejně jako tzv. "meteorologické jaro" (1.3.) tak i astronomické jaro (20.3.),  začne letos zřejmě velmi chladně. Vůbec se na to netěším, přestože zahrádkáři na celém světě budou mít konečně stejně dlouhý den. Skutečné jaro je zatím málokde. Ale určitý pokrok je snad vidět všude. Vídám v těchto dnech nejen sněženky, ale i kvetoucí fialky, pomněnky a dokonce i brčál. Kromě včel u nás lítají vážky a kvákají i žáby. Čápa jsem však bohužel ještě nikde neviděl. A jak jste na tom vy?

Vážka (Bulharsko, 12.3.2018)
Vážka (Bulharsko, 12.3.2018)
Narcisy na BG zahradě
Narcisy na BG zahradě
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 16.3.2018 11:37

Tak už jsou konečně tady.

Čápi
Čápi
Ranné narcisy
Ranné narcisy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 28.3.2018 18:52

Po sněhové vsuvce je tu snad s konečnou platností to správné roční období, které je v souladu s kalendářem. I flóra a fauna se podle toho chová. Stále je tu však ta nejistota. Dnes ráno jsem šel zkontrolovat pařeniště s rajčaty a na lexanu byla námraza, přestože bylo +2ºC. Zítra ráno má být -1ºC a odpolene +18ºC. Pod lexanem jsem pro jistotu na noc natáhl fólii a nechal jsem tam záznamový teploměr.

Fauna
Fauna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 10.4.2018 20:18

Zdá se, že jaro je v plném proudu. Během víkendu jsem procestoval všechny své zahrady a musím konstatovat, že se jaro opozdilo všude. Ne však stejně. Zatímco v Bulharsku mi odkvétají meruňky a kvetou magnólie, třešně, hrušně a tulipány, na Vysočině vše raší o poznání pomaleji. Ale teplo je teď skoro všude stejné. Nejvíce jsem se těšil na květ meruněk. Nejkrásnější květy měly však i letos mandloně a některé broskvoně.

Mandloň Robijn
Mandloň Robijn
Záhon tulipánů barvy vlčích máků
Záhon tulipánů barvy vlčích máků
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.81 (?), 23.4.2018 20:08

U nás už taky začaly běhat eskulapky (Elaphe longissima romana). Asi aby měli páni doktoři radost. JG


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 12.5.2018 8:19

Pořád je oficiálně ještě jaro, ale zahrada a farmáři tomu neodpovídají. Dnes jsem viděl na trhu extrémně levné sazenice paprik a rajčat, toulavé psy "chcíplé" horkem, zaručeně místní jahody a třešně a dokonce i meruňky Tsunami. Meruňky však budou asi z Řecka. Tady zrají až koncem května. Já je mám úplně zelené.

Psí siesta
Psí siesta
Meruňky Tsunami
Meruňky Tsunami
Jahody a třešně v Bulharsku, 60 m.n.m.
Jahody a třešně v Bulharsku, 60 m.n.m.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 12.5.2018 8:55

Tak ty meruňky bych si dal.

                Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika