Co je to za rostlinu



miris - (1) - 168.22 (?) 
15.8.2015 21:10, zobrazeno: 2673x

Dobrý den,

prosím, nevíte někdo, o jakou rostlinu se jedná?

Děkuji

Mirek

Pro upřesnění - jedná se o keř na zahradě, cca 2m vysoký.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 225.165 (?), 15.8.2015 22:53

Nějaký zimolez. Řekl bych nejspíše zimolez popínavý, zimolez kozí list apod.

Píšete "asi dvoumetrový keř v zahradě". Samostatně se popínavé (pnoucí) ziomolezy spíše plazí po zemi a dělají"beztvarý" porost. 

I na Vaší fotce se však zdá, že jsou vidět vlnitě pokroucené větvičky, jakoby měly tendenci se po něčem ovíjet. Pokud není po čem, postupně porost narůstá sám na sobě. (Zrovna dneska jsem ho na zahradě stříhal - bez zálivky a deště je vše už dost seschlé.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 15.8.2015 22:56

Nemůže to být nějaká kalina?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 108.91 (?), 24.5.2017 9:58
Mám tenhle keřík už 20 let -a furt je stejně maly. na podzim jsem ho presadila. Poradíte mi prosím co by to mohlo byt? Myslela jsem ze z nej bude krásná velka vonava Kalina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.228 (?), 24.5.2017 11:28

Jak kalina to vypadá, ale nechápu, že neroste. Vidím kolem bršlici, nestříkala jste Roundupem? Stalo se mi něco podobného s brslenem. Stříkala jsem právě také bršlici a asi se mi povedlo zasáhnout i brslen. Od té doby je to zakrsloň, který vůbec nepřirůstá, bohužel ani nekvete. Asi půjde...sad Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika