Co je to za plodinu?



host - 211.252 (?) 
2.4.2016 23:10, zobrazeno: 2965x

Dobrý den všem,
neporadil by mi prosím někdo, k jaké rostlině patří tento plod. Má tvrdou skořápku a je velikosti menší pecky od třešně. Na obrázcích jsou vyfoceny plody před rozlousknutím (vlevo) a po rozlousknutí (vpravo).

Děkuji moc.

Josef
 


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Rade91 - (43) - 52.98 (?), 3.4.2016 0:35

Vypadá to jako semeno jinanu dvojlaločného. Má semeno podélný šev?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 140.123 (?), 3.4.2016 8:22

Jinan nemohu vyločit, ale jádro mi připadá moc "švestkovité". Spíš bych se podle fotky tedy klonil k nějaké slivoni.

Josef. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.228 (?), 3.4.2016 16:33

Mirabelka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 211.252 (?), 3.4.2016 19:28

Ano, semeno má podelný šev. Některé semena vypadají jako velmi zmenšené pistácie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 211.252 (?), 3.4.2016 19:39

Teď jsem prohledával internet a opravdu to vypadá jako pecka od jinanu dvoulaločnatého. Jelikož špendlíky a mirabelky znám a ty to rozhodně nejsou.

Tyto semena jsem našel ve velkém množství u krmelce jako příkrm pro zvěř v období zimy a nemohl jsem přijít na to, čím to ti myslivci krmí. Je tedy pravda, že i přesto se mi to nějak nezdá, protože nevím, kde by tyto semena sehnali v tak velkém počtu. Semena jinanu určitě nebude levná záležitost.

Děkuji všem za odpovědi a pomoc.

Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 226.83 (?), 3.4.2016 22:03

No, když se zadaří, i z jednoho stromu může být velká úroda: kdysi jsem pod jedním stromem nasbíral, nebo spíš nahrabal, asi tři pyrle jinanových "švestek". Podmínkou je samozřejmě samičí strom - a k němu ještě samec jako opylovač.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika