Co hovorite na taketo pocasie na konci roka



Stránky: 1,  2   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?) 
30.12.2013 0:29, zobrazeno: 5500x

Podla mna to je hrozne, uz aj vzhladom na to ze predpoved nie je nijako optimisticka. 

Aj ked na druhej strane, na zahrade sa daju teraz robit prace ktore sme nestihli v jeseni, pripadne prace predjarne. No tie by som rad oželiel...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 79.25 (?), 30.12.2013 7:52

Milý P.Z., Počasí jistě nic moc, také si dovedu představit přátelštější ale dovolte abych Vám připoměl nádhernou knihu K.Čapka Zahradníkův rok a najít si tam co říká o počasí. Je to krásný jazyk, je tam fůra mouder a to co píše je stále aktuální. Prostě berte to tak že my zahrádkáři nebudeme s počasím nikdy,... to zdůrazňuji NIKDY spokojeni. Fakt, že to nesvědčí některým rostlinám je spíše kritikou naší volby než počasí. Jistě jste si nemohl nevšímnout, že rostlinám které jsou zde "domácí" je to naprosto jedno. Možná že občas méně kvetou, méně plodí ale prostě žijí dále. Nebo snad znáte případy že by došlo k hromadnému úhynu dubů, smrků, borovic, různých trav a květin zde po ticíciletí domácích? Jistě né,... občas slabší jedinec uvolní místo nové generaci ale v podstatě se nic neděje. Naše paměť je docela krátká ale pošasí se opakuje a že ten cyklus je možná v řádu století nebo i tisíciletí nic neznamená. To co sem patří, to přežije bez problémů, to co jsme zavlekli, či snad z rozmařilost chceme pěstovat se bez péče neobejde. Neberte to tak že Vás peskuji, jen tak nějak připojuji pár řádků,... když už to počasí nestojí za nic. No a nemyslete si, že se mi líbí,... nadávám na počasí stejně jako vy. Pěkný den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 30.12.2013 8:24

Tohle počasí je pro přírodu i živočichy špatné, budeme to muset ještě nějaké ty tři-čtyři týdny vydržet a doufat že to nenapáchá velké škody. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 155.121 (?), 30.12.2013 9:14

Takový průběh počasí je naprosto běžný a opakuje se častokrát. Mnohokrát jsem dorýval ještě o vánocích, před několika lety jsem stříhal na Silvestra stromy jen ve svetru. V roce 1978 na Silvestra spadla teplota o 30°C. Holt jsme na rozhraní klimatických oblastí a střídá se vliv oceánu nebo pevniny. Našim druhům rostlin a živočichů to vůbec nevadí. Docela jsme si zvykli, že v létě je teplo a v zimě zima, ale v sedmdesátých/osmdesátých letech bylo obojí na prd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 213.126 (?), 30.12.2013 9:58

Včera jsem sel mrkev a petržel, záhon byl sypký jak v březnu tak jsem zvědav na výsledek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.2 (?), 30.12.2013 11:29

Kuky má recht. Mimoto hlavní mrazy často přicházejí koncem ledna. Teploty přes den mírně nad nulou a v noci mírně pod docela vyhovují. Že bych u nás mohl do záhonů nehrozí ani náhodou. Akorát vlekaři mají smůlu. Holt riziko podnikání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 30.12.2013 12:24

Dnes tady na jihu vylezlo od rána slunce, ráno byla na autě jinovatka, teď to vyskočilo nad 12° a při čochtání před barákem na slunci jsem byl "zapařený" jak vrata od chlíva. Ctělo by to alespoň nějaké noční mrazíky ať to nezačne rašit, jinak pro práci okolo zahrady zn. ideál. Letos to tipuji na krátkou zimu, která vypukne koncem ledna s teplotami do -15° a brzký nástup jara zhruba v půlce března.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 155.121 (?), 30.12.2013 12:42

Letos na přelomu ledna a února jsem si nechal udělat novou střechu. Bylo krásně, ale pak byla zima až málem do červnasad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 30.12.2013 13:04

Letošní rok byl extremní asi ve všech směrech, alespoň tady u nás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 30.12.2013 13:22

Myslim ze aj inde, aspon na vychodne slovenska isto, aj ked zaplavy nas obisli, tak nicive krupobitie v niektorych mestach a dedinach, bolo aj 4x. Ja za mna ale mozem konstatovat ze nebol az najhorsi, aj ked ma kvetovka jablonova pripravila o skoro celu urodu jablk, ale to bola moja chyba...

Ja mam zase taku predtuchu, ze tento rok co pride bude na niektorych miestach opät extremny. enlightened

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika