A je to tady: Světlušky 2015



Stránky: 1,  2,  3   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 138.101 (?) 
14.6.2015 23:18, zobrazeno: 10094x

Dobrý večer.

Jako obvykle zakládám vlákno o pozorování světlušek.

Letošní sezóna pro mne začala dnes, tedy 14. června 2015 přesně ve 22.00. Druhou jsem viděl letět o 11 minut později a asi o 50-100 m dále.

Včera ještě absolutně nic.

Připomínám, že "jisté" období letu světlušek - podl mých několikaletých pozorování je zhruba od 22. do 23. hodiny.

Takže hurá za světýlky :-)

A podělte se - kdy, kde, kolik, počasí, další zážitky... 

Josef.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 178.38 (?), 15.6.2015 7:49

Světlušky pozoruju týden, možná už i 14dní! I jsem si říkala, že je divné, že jste letos téma nezadalwink Včera jsem se vracela se psy kolem 22h domů a když jsme pili v potoce viděla jsem jednu, jak ťuká o hladinu... možná taky žízeň(u nás už nespadla měsíc ani kapkasad) Kolem baráku potom poletovaly dalšísmiley Konvalinka, JV Morava, Slovenská hranice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 131.10 (?), 15.6.2015 20:58

Dobrý večer.  Pepo, u nás zatím nic. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 227.110 (?), 15.6.2015 22:59

Konvalinko a Zdeňku, děkuju vám za odpovědi.

Ač jsem se v uplynulých cca 3 týdnech snažil a chodíval jsem za soumraku ven anebo až do velehustého šera dělal něco na zahradě (sekání, hrabání, odvážení trávy apod. - práce, na které není třeba skoro vidět), tak jsem žádnou letící světlušku ještě do včerejška neviděl; objevovaly se zatím "pouze" svítící larvy - několikrát jsem je viděl buď v trávě, ve spáře dlažby na dvorku anebo "přebíhající" přes cestu.

Dnes - při večerní procházce s kočkou (někdo venčí psy, někdo kočku :-) - se mihl jeden jediný kousek.

Ještě upřesnění: u nás = jižní Plzeňsko; nejspíše je tedy u nás o něco chladněji a fenologicky opožděněji, než u Konvalinky a naopak jsme zase napřed oproti Šumavě.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 228.155 (?), 17.6.2015 22:26

Právě jsem jednu viděl z okna. (Dnes na procházku nejdu).

Dobrou noc.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 138.183 (?), 25.6.2015 22:56

Včera bylo sv. Jana; bylo dosti chladno a viděl jsem všehovšudy tři světlušky.

To dnes je to jiné: je tepleji as kočkou jsme se právě vrátili z procházky.Porůznu to kolem nás svítilo a poblikávalo, v jednu chvíli to mohlo být kolem dokola i kolem dvaceti světlušek, za celou, asi kilometrovou a dvacetiminutovou procházku to jistě bylo celkově několik set světýlek. Rojení opravdu začalo, jen nebýt tak unavený a ospalý, to bych si toho užil více,

Takže doporučuji vstát od počítače a ještě něajá svtýlka venku zachytit...

Dobrou noc a hezké sny všem

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.38 (?), 26.6.2015 10:58

U nás je ještě večer a v noci hodně zima, teď tu světlušky nejsousad Včera jsem byla v zahradě do 22h a neviděla jsem ani jednu. V noci bylo jen 6st, včera 3st. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 26.6.2015 11:07

Já v těchto dnech rovnám hřbet po různých prácičkách na zahradě cca ve 21h 15min- s prvními hvězdičkami. A to je u nás na Hané čas Bezlampičekcheeky- chroustů. Letos se povedli, jsou velcí jako kuličky skleněnky. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.38 (?), 27.6.2015 11:39

Chrousty jsem tu naposled viděla snad před pěti lety, od té doby nicsad U nás jim teď nějak,,pšenka nekvete"frown Když jsem byla děcko, pamatuju si je každoročně, podle nich se poznávalo, že už se blíží prázdninywink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 141.38 (?), 26.6.2015 22:19

Dneska je teplo. Právě jsem vykoukl ze dveří na zahradu - lítají - během minuty jsem jich viděl asi deset.

Doporučuji - vyrazte - teď je ten pravý čas.

(Čas do deseti hodin je moc brzo.)

Josef. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika