Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pane Josefe,

schválně jsem se byl teď podívat na zahradě (v Bulharsku, 22:00 místního času) a jednu jsem viděl. Měla trošku bledší barvu než ty české a blikala. Někdy si nejsem jistý tím blikáním. Tak se skloním pod její úroveň. Shora to světýlko není vidět a tak to může navodit dojem blikání. Ale tahle opravdu blikala.

Příští týden se podívám na Vysočině. Tam není tak sucho a tak horko. My jsme měli dnes 32st. a bude se oteplovat. Naštěstí je v noci blahodárná rosa.

Světlušky 2019
host - xxx.xxx.49.157 (?)
25.6.2020 21:49
Jaksi se mi nepodařilo objevit, kdeže se zakládá nové vlákno a tak se připojuji k loňskému.

Ano, světlušku už zase lítají.

Zhruba od konce května se snažím po prvních světliškách skoro denně koukat a nějaké tři týdny se nic nedělo.

Až v uplynulé sobotě - 20.června 202 ve 22.08 - první světluška, na obvyklém místě - v podmáčené olšině podrostlé ostřicí třeslicovitou pod lesním rybníčkem. Ten den se objevily ještě asi tři kousky.

Další den - asi nic.

Pak o pár více.

Včera - 24.června - sekal jsem sekačkou až do tmy a první světluška se objevila 21.56, pak ještě několik málo desítek a poslední jsem viděl 22.36.

A dneska - na svatého Jana/Ivana - poustevníka je asi nikde nestihnu podívat.

Ve výše uvedených údajích uvádím přesné časové údaje, protože světluščí "okno" je dosti úzké - jen pár desítek minut. Kdo se je snaží vidět dříve, neuspěje, stajně tak, jako ten, kdo se na ně vyjde podívat až pár desítek minut později a oba pak mohou nabýt dojmu, že tam u nich se světlušky prostě nevyskytují...

Tak přeju všem hezké podívání na mihotavá světýlka.

(A jestli někdo založíte nové vlákno Světlušky 2020, tak tam můžete zkopírovat i tento můj příspěvek.)

A ještě jedna poznámka: v loňském roce (2019) založila vlákno Konvalinka 15.6. a už týden u nich světlušky lítaly. Letos jsou, alespoň u nás, takhle silně opožděné...

Josef.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika