Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Díky za obsáhlou radu, dnes jsem našel další hnízdiště odkud se také rozlézají. Sousedi mají těsně vedle našeho plotu kompost. Dva pětileté stromy v blízkosti zničeny a cca 20 letá jeblon poddolována... Propan-butan jsem už kdysi zkoušel ve foliovníku, ale výsledek žádný. Když jsem mu nory vyplavil vodou nadělal ještě o to větší škody. Psa i kočku jsme kdysi měli. Pes zničí i záhony, kočka chytala hlavně myši. Problém je, že ta hnízdiště nejsou u nás, ale na sousedních pozemcích nebo taky v březích potoka. K nám se chodí živit... Navíc sít chodeb vede přímo ke stromům tak nemusejí ani vylézat. Hryzec s krtkem žijí v jedněch norách. Krtek vydoluje a hryzec se pak už jen chodí pást. Viděl jsem že v sadech nory napustili nějakým plynem asi s kyslíkem a odpálili. Byly tam vidět dvě bomby, ale do toho bych se nepouštěl, byla to profesionální výbava. To co se děje letos je extrém a už mě to stálo nejen práci, ale i pěchných pár tisíc, pokud bych šel jabloně kupovat. A jak ocenit plodící stromy, které podežerou a bud uhynou a nebo nemají urodu, protože ji z důvodu poškození kořenů neudrží? Kdysi jsem zahránil merunku tím, že jsem do nor které byly po obvodu nastrkal hadry namočené v naftě. Ale tohle se nedá dělat plošně. Ochránit půl hektaru to už není tak jednoduché jako foliovník 6 X 3 m.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika