Žír na listech růže



host - 148.202 (?)
19.7.2020 20:09

Mohla by to být včela čalounice, z listů dělá postýlky pro miminka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 178.238 (?), 16.6.2012 22:17, zobrazeno: 9262x

Dobrý den, před týdnem jsem vysadila růži a dnes jsem objevila pravidelné kruhovité požerky na listech. Prosím o radu, co by to mohlo být. Děkuji. Omlouvám se za kvalitu fotky, foceno za tmy.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.182 (?), 16.6.2012 22:26

Brouk lalokonosec.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.238 (?), 16.6.2012 22:36

Lído, děkuji Vám za rychlou odpověď, co s ním? Zbavím se do nějak? Záhon byl celý přerytý, odstraňovala jsem trávu a založila ho nově, ale žádné larvy jsem neviděla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.182 (?), 16.6.2012 22:44

Neporadím, mrkněte tady do diskuzí, jestli tam něco není. Vím jen, že tu psali, že ho lze sbírat večer s baterkou, to že leze na rostliny, přes den je v zemi. Já to nechávám být, celé je nesežere... Takže vás zklamu.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.202 (?), 19.7.2020 20:09

Mohla by to být včela čalounice, z listů dělá postýlky pro miminka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 67.109 (?), 16.6.2012 23:43

Možná se pletu, ale na lalokonosce mi to úplně nesedí: podle mých chabých zkušeností myslím, že nedělá tak velké výkusy. Podle mého názoru to je spíše od hosenky nějakých motýlů. Ono je to ale prašť jako uhoď: žere to listy, tak to (alespoň trochu) škodí.

Ochrana: buď nic, jak to dělá Lída, anebo se snažit škůdce vyčíhat a přímo odchytit a zlikvidovat anebo nějaké postřiky, snad KARATE ZEON či jiný insekticid poti žravým škůdcům.

To, že jste housenky při přípravě nového záhonu pro růže neviděla není vůbec směrodatné. Nejspíše dospělci dodatečně přilétli (či přišli pěšky) a škodí buď oni sami nebo nová generace, kterou založili: nakladli vajíčka, z nich se vylíhly larvy či housenky a žerou a žerou...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.238 (?), 16.6.2012 23:56

Josefe děkuji, před založením tohoto vlákna jsem hledala na internetu a požer od lalokonosce mi taky přijde jiný. Navíc jsem si později vybavila, že jsem to už viděla dřív u rodičů a pak se objevily malé zelené housenky.

Lalokonosec mě děsil kvůli kořenům. Požer listů snad rostlinu nezlikviduje, to bych musela stříkat imrvére.

Zítra budu zrovna stříkat Conicu proti svilušce Careem (snad zabere), tak možná stříknu i tuhle růžičku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 67.109 (?), 16.6.2012 23:59

Má předchozí odpověď mne samotného neuspokojila. Pátral jsem tedy dále přes obrázky strýčka Gůgla a po větším množství pokusů jsem dospěl oklikou zase zpátky na tohle fórum: listy s vykrouženými otvory po včele čalounici...

Takže ani brouci, ani housenky motýlů, ale 

A třeba ještě tady.

A teď mohu jít klidně spát :-). Dobrou noc.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.238 (?), 17.6.2012 9:37

Pane Josefe, Vy jste úžasný!  Jsem ráda, že kořeny mé růže jsou prozatím ochráněny a jsem o dva nové živočichy chytřejší :-).

Velmi Vám děkuji, jen mě mrzí, že jsem Vás musela obtěžovat - že se na tomto foru tak špatně vyhledává. Ač jsem to různě zkoušela, Vámi uvedenou diskusi se mi najít nepovedlo.

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 70.237 (?), 17.6.2012 10:04

Vždyť mne to neobtěžuje. Kdyby mne to nebavilo (a obtěžovalo), tak sem nechodím.

Vyhledávání na fóru: napoprvé se mi to také nepovedlo; až když jsem zadal do rámečku vyhledávání slovo "čalounici", pak to našlo tu správnou diskusi (není dlouhá), kde to určila velezkušená růžařka Lili.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika