Zase růže



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
babiJuli - (5) - 7.87 (?) 
8.10.2012 13:16, zobrazeno: 37559x

Chtěla bych zasadit růžovou popínavou růži. Nevíte někdo, která by nejvíce splňovala tyto požadavky? Popínavá, čistě růžová, ne moc choulostivá na mráz, zdravá (co nejodolnější vůči černé skvrnitosti a padlí), aby moc nezesvětlovala - držela barvu a dobře se čistila. Existuje něco takového? Pokud máte nějaké zkušennosti, prosím, ozvěte se. Já toho o růžích moc nevím, jediné co mohu doporučit je čajovka Super star, mám ji už nejméně 25let a stále krásně kvete, Kde už je ostatním růžím zasázeným ve stejné době konec?!. Babi Juli.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 230.129 (?), 9.10.2012 10:57

ahoj babi Juli -- tak nevím. všechny požadavky asi splnit nepůjde. ona ta skvrnitost poslední roky řádí všude - ale hezká je Coral Dawn.. letos se moc přes ty mrazy nepředvedla, ale má krásné květy, ani moc neblednou. další spolehlivá, ale prázná a karmínově červená je Dortmund. kvete bohatě a až do mrazu. jinak si nahonem nevzpomenu.

 Coral Dawn
Coral Dawn
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.129 (?), 22.10.2012 11:44

krásná popínavá - nebo i keřová růže je Rosarium Uetersen - má nádhernou barvu . taky ji ovšem dala zabrat letošní zima. jako ostatně skoro všem.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 121.214 (?), 7.1.2013 14:20

Prosím o radu zkušené pěstitele v pěstování růží. V prosinci jsem při stříhání z růží, které bych chtěla rozmnožit vybrala hezké skonky s pěti listy dlouhé s min 5 očky a dala je do vody. Všechny mi nahodili klíčky. Ráda bych z nich vypěstovala nové růže, ale větvičky nemají viditelné kořínky. Ale z něčeho musí žít. Mám je v nevytápěné verandě. Poraďte m i, prosím Vás, zda je mám dát do hydroponie a pustí kořínky, nebo je dát do stabilizátoru a do zěmě a čekat, zda se ujmou. Moc ráda bych byla, kdyby z nich v létě byly založené keříčky. Děkuji. Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 230.129 (?), 9.1.2013 16:05

s hydroponií nemám žádné zkušenosti. ale zkusit s emůže dát do petky s uřezaným dnem i vrškem hlínu a do ní opatrně nasadit. toto dát do většího květníku doplněného hlínou nechat v chladném a světlém prostředí ale je to jen pokus taky bych asi namočila do stabilizátoru --.. dokonce jsem četla že se dají růže řízkovat a sadit řízky i v bezmrazné zimě.. musí se řízek skoro celý dát do půdy, zalít a přikrýt petkou. ale v našich podmínkách tomu moc nevěřím. K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 121.214 (?), 10.1.2013 16:56

To jako že bych nasadila prstenec z petky kolem růže, opatrně sypala hlínu a prstenec zvedala, aby byla kolem puků zem?Nedhnijou mi pak ty puky? toho se totiž obávám, Kde mi pak růže nahodí kořínky? Někde z boku? Myslela jsem že je pustí v místě pod puky. Jinak bychje ji ž byla šoupla do země.Zatím jsem řízkovala pouze v srpnu a bez puků. Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.182 (?), 10.1.2013 18:16

Sice si myslím, že nezakoření, ale zkusila bych to takhle: řízky namočit do stimulátoru, zasadit do květináče tak, aby ze země čouhalo jen 1-2 očka, zalít, přikrýt Pet lahví bez dna a bez uzávěru a nechat v té bezmrazé místnosti, občas zalít. Je to prakticky tak, jako když se řízkují v létě... Ale jde o to, jestli budou mít ještě dost síly, když byly tak dlouho ve vodě. To, že jim napučela očka, nic neznamená...         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.1 (?), 14.1.2013 21:26

Okouzlila mě tato barevná kombinace, oranžová by měla být Lady Emma Hamilton, nevím s tou růžovkou - měl by prosím někdo nějaký nápad?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.129 (?), 15.1.2013 8:06

to může být třeba růžová Mary Rose - nebo i jiná austinka --podívejte se na stránky David Austin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 15.1.2013 9:37

lze v ČR pěstovat a je nabízena odrůda růže, která kvete zeleně? (Elfe je pnoucí), pokud možno keřového vzrůstu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika