Růže - královna květin?



Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?)
1.6.2017 8:22

To bude dlouhý vlákno...

Za sebe můžu říct, že se všechno pichlavé na zahradě postupně odstraňuji (z důvodů problémů s likvidací ostříhávaných větví - už se to nedá spálit na hromadě). Moje jednička jsou stálozelené a poloopadavé magnólie, které kvetou nepřetržitě od začátku června až do října (při teplém počasí). Troufnu si říct, že vůni květu M. virginiany hned tak něco netrumfne.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 157.239 (?), 1.6.2017 6:39, zobrazeno: 17499x

Je růže Vaše topka, jednička? Nebo jiná trvalka, dvouletka, letnička? Co Vám dělá největší radost, potěšení, co Vám nejvíc voní, co Vám nejvíce učarovalo? Čemu krásnému, barevnému se u Vás nejvíc daří, co sklízí největší zájem, obdiv? Jde to jako po másle, nebo to chce celého člověka-jak je pěstování náročné?...Za odpovědi a inspiraci dík, SPCH.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 1.6.2017 8:13

Růže samozřejmě mám a nějaký žebříček top-ten nesestavuju. Docela se mi líbí anglické, ale asi z pěti, keré jsem postupně koupil vydržely dvě, což je docela drahá sranda. S pnoucími je u nás potíž, zmrzají pravidelně. Jediná která to snášela je New Dawn, ale i ta letos trochu pomrzla. U syna u domu roste anglická Gertrude Jekyll a ta když vypálí salvu, je to nářez. Taky se bavím karafiáty různých podob. Pokud jde o úsilí, nemyslím, že by mne to nějak nepřiměřeně zatěžovalo. Prostě jako ostatní zelenina na celé zahradě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 1.6.2017 8:22

To bude dlouhý vlákno...

Za sebe můžu říct, že se všechno pichlavé na zahradě postupně odstraňuji (z důvodů problémů s likvidací ostříhávaných větví - už se to nedá spálit na hromadě). Moje jednička jsou stálozelené a poloopadavé magnólie, které kvetou nepřetržitě od začátku června až do října (při teplém počasí). Troufnu si říct, že vůni květu M. virginiany hned tak něco netrumfne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.4 (?), 1.6.2017 9:18

Nemůžu říct, že jednička. Mám novou zahradu, tak každý rok "propadnu" nějakému druhu, o tom si načtu co můžu a pak sháním vybrané odrůdy. Tak mám postupně sestavu lilií, denivek, phloxů, klematisů, trav, aster... došlo i na růže. Nijak jsem po nich neprahla, ale pak jsem najednou zjistila, že růže, to nemusí být to vytáhlé koště s holýma nohama, co má nahoře pár květů a kolem kterého je okopaná prázdná pustina, jak to bývalo na naší vesnici v každé předzahrádce.

Pořídila jsem si první - The Fairy - kolik ta umí nadělat parády celé léto i ve větším květináči na schodě, nemusí být nutně v záhonku. Jí podobné - nižší mnohokvěté a půdopokryvné - jsou v hodně barvách, nenáročné, bohatě kvetoucí. Jejich kvetení a snadné pěstování mě navnadilo ještě víc.  Pořídila jsem si pár historických, pro krásný květ a vůni. Kordesky ostnité, ale zdravé a otužilé. Taktéž Poulsenky. Austinky jsou krásné, módní, drahé, ale třeba ve školce u pana Šípa se dají sehnat za lepší cenu. Podzimní nabídku už vyvěsil, je to probrané, ale pořád je tam spousta ajímavých růží k sehnání. Nebo u Pelců, ti ji snad budou vyvěšovat každým dnem.

Nabídka růží je i v ČR slušná, jenom člověk nesmí brat jakoukoli, kterou mu v zahradnictví první strčí. Je tu spousta zkušených růžařů, na jejich rady a zkušenosti se vyplatí dát. Děkuji jim za to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.45 (?), 1.6.2017 21:47
SPCH: Áno, pre mňa je ruža jednička. Či už v kytici pre dámu, alebo v okrasnej záhradke. Som najmä ovocinár, možno sa trochu vyznám v pestovaní jabloní a hrušiek, ale máme aj zopár ruží. V ich pestovaní som amatér, napriek tomu sa im celkom darí, bez nejakej osobitnej starostlivosti. Dokladám fotku stromčekovej ruže, ktorá ašpiruje na dominantu našej okrasnej predzáhradky (v bizardnej kombinácii s araukáriou 😃). IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.134 (?), 11.6.2017 7:46
Jednoduchá kríčková ruža ako súčasť jednoduchej skalky. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 11.6.2017 15:08

yesČlověk kouká, člověk vidí- je to hezké, jak u lidíwink! Pokud bych byl sirým ve světě tom širým, prosil bych se o adopcicheeky. Krásnou neděli, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.4 (?), 5.6.2017 10:07

Školka u Pelců vyvěsila nabídku na podzimní odběr, zajděte se podívat, mají spoustu pěkných růží pro začátečníky i pokročilé. Vzala jsem si tentokrát nějaké nižší, už se na ně těším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 5.6.2017 10:39

Nerozumím termínu růže pro začátečníky - pokročilé. Když zasadím keřík a věnuju mu základní péči, kterou by měl věnovat každý, záleží jen na té růži, jestli jí stanoviště vyhoví nebo ne. Když nebude vyhovovat, sebepokročilejší pěstitel nezabrání aby chšádla až uchšádne. A stejné je to, když to koupím, fláknu kam se mi zlíbí a zapomenu na to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.4 (?), 5.6.2017 17:56

Napsala jsem to trochu zjednodušeně. Jsou růže, které snesou slunce i stín, mráz jim nic neříká, střih nebo nestřih snesou, nemocemi netrpí nebo se z nich samy oklepou, zálivku nepotřebují... to bylo myšleno růže pro začátečníky. Jakože ultra odolné podmínkám prostředí i neznalostem majitele, tudíž si je může užít každý. A pak jsou růže, jejichž pěstování chce promyslet umístění, které už chtějí určitý typ střihu, které chtějí určitý teplotní rozsah, případný postřik proti něčemu a tak a když se o ně majitel patřičně nepostará, tak chřadnou a odejdou. Nebo jsou to věci pro fajnšmekry, těžko k sehnání, sbírkové věci. To bylo myšleno růže pro pokročilé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika