Růže houbové choroby



vodehnal - (23) - 238.53 (?) 
11.7.2016 8:22, zobrazeno: 6880x

Mám v poslední dobou velké problémy z chorobami růží. Na zahradě pěstujeme větší množství růží a poslední roky dost neúspěšně bojuji s chorobami jako černá skvrnitost a rez.

Bohužel postřiky, které fungovaly spolehlivě už nelze koupit, konkrétně Baycor, bohužel jsem munulý týden už nesehnal ani Sylit, který fungoval poměrně spolehlivě.

Dithane je neúčinné, navíc dokáže spálit listy, zkoušel jsem Horizon, který fungoval pouze částečně-černá skvrnitost částečně vymizela, ale na některých keřích se objevilo masivní napadení rzí.

Včera jsem zkusil použít Talent.

Pokud máte někdo zkušenosti s použitím fungicidů proti chorobám růži, tak se prosím ozvěte, letošní rok je napadení houbovými chorobami opravdu masivní i přes pravidelné použití fungicidů.

Díky,

Libor

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 234.228 (?), 11.7.2016 13:08
Mne sa veľmi dobre osvedčil Folicur Al. Obsahuje kombináciu 2 účinných látok a vytvára na listoch aj ochranný film. Je to spray (tzv. ready for use), už pripravený na aplikáciu v 0,5 litrovej fľaši. Odkedy ho používam tak som prejavy hubových chorôb na ružiach nemal. Mám ale len jednu veľkú stromčekovú ružu a 2 ešte malé kríčkové. Ak máte ruží veľa, tak to môže byť problém, keďže by Ste potrebovali toho Folicuru viac a to je už náročnejšie finančne. Ivan Hlavatý
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 38.42 (?), 23.6.2017 9:26

Na základě vašeho článku jsem se rozhodl použít Folicur, ale protože nemám rád hoby provedení s rozstřikovačem, objednal jsem Folicur koncentrát. Bohužel až při jeho převzetí jsem zjistil že obsahuje pouze jednu účinnou látku :-(na rozdíl od toho roprašovače. Tak jsem zvědav zda to na růže zabere.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.167 (?), 23.6.2017 15:42
38.42: Hm, tak to som prekvapený čo sa týka toho koncentrátu (že neobsahuje kombináciu 2 fungicídov). Ja používam stále Folicur AL a som maximálne spokojný. Účinkuje súčasne na hrdzu ruží, čiernu škvrnitosť aj múčnatku. Ako doklad dobrého efektu a výsledku pridávam foto stromčekovej a kríčkovej ruže, obe sú zdravé. Proti žravým škodcom (piliarky, vošky) používam podobne konštruovaný už hotový spray Decis AL. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.167 (?), 23.6.2017 16:08
38.42: Je to naozaj tak - Folicur AL je kombináciou 2 účinných látok (fungicídov), Folicur koncentrát obsahuje iba jednu z nich (foto). IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.85 (?), 17.7.2016 19:23
Ešte k tomu Syllitu - v poslednej dobe ho naozaj ťažšie zohnať. Už som to písal na inom vlákne - rovnaký prípravok je Efuzin, účinná látka je totožná, líšia sa len názvom. Ja používam po celý rok iba Folicur AL ako fungicíd (účinkuje na čiernu škvrnitosť, hrdzu i múčnatku) a Decis AL ako insekticíd (na piliarky a iné žravé škodce). Stromčekovú ružu (na fotkách) sa mi takto darí udržiavať úplne zdravú. Výška je 2 metre a toto je druhá generácia kvetov. Takto zakvitne opakovane ešte párkrát, až do októbra. Teraz u nás už tretí deň prší, takže ošetrenie fungicídom je nanajvýš aktuálne. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika