Růže



Urban22 - (1) - 143.205 (?)
10.12.2009 8:41

Ruze moje: Leverkusen, Rosarium Uetersen, Pauls Himalayn musk, Eden Rose 85, Sympatie.

Rosarium Uetersen
Rosarium Uetersen
Sympatie, pauls Himalayen musk
Sympatie, pauls Himalayen musk
Levekusen
Levekusen
Eden rose 85
Eden rose 85
Sympatie
Sympatie
PHM
PHM
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?), 8.12.2009 0:37

I kdybych si pamatovala jak se jmenuje ta pivoňka nebylo by mi to nic platné, kupovala jsem tenkrát úplně jinou(bílou jednoduchou) a takhle vykvetla! Ne že by se mi nelíbila, naopak, ale... to je jak s těmi plaménky.

Já nejsem žádný odborník, mám zkušenost jen s tím co mi roste na zahrádce (120m2), ale myslím, že Gertruda by se moc stříhat neměla. Jen zastřihuji odkvetlé a poškozené. Rozhodně nestříhat jako velkokvětou, to by moc nekvetla. Ona přes léto hodí dlouhé pruty - až 2m a většinou až druhý rok na nich vykvetou postraní větvičky. Ty dlouhé pruty odříznu až když jsou starší. Neřekla bych že nechce po druhé kvést ona by i chtěla ale je to takový magnet na škůdce, že koncem léta bývá někdy dost zubožená. Hlavně pilatky prýtové, nevíte někdo co s nimi?

Dám foto mého nováčka. Sazený loni, takže ještě dítě. Uvidíme jak se vyklube. Neobvyklý květ, krásná silná vůně a hlavně pořád ještě dnes drží všechny listy zelené a bez poskvrnky!

Haus Habsburg
Haus Habsburg
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kaja.so - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 230.129 (?), 8.12.2009 8:54

dobrý den - paní Dano fakt nádhera , Gertrude vidím poprvé- je krásná a veliká, jak dlouho ji máte? našla jsem si, že to je angličanka- austinka.ty se mohou zkrátit o třetinu.,aby se větvily. mám jich deset různých, ale jsou i různé výšky .-   .není ta pivoňka Sarah Bernhardt?  pokud jde o pilatku- je to potvora- kdosi psal, že se navrtá hlavně do poupěte a za listový pupen. myslím to bylo v květnu. stříkám, ale je mi to houby platné. některý rok je jich moc.         Whisky

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva Kaš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 209.6 (?), 8.12.2009 16:49

Dobrý večer, k těm potvůrkám-letos se jim opravdu dařilo, první vlna kvetení u nás skoro nebyla, většina poupat sklesla a uschla. Našla jsem na netu nový přípravek, jmenuje se Mospilan, proniká pletivy do rostliny a škůdcům prý pak nechutná, koupila jsem ho a na jaře uvidím.

New Dawn jsem viděla jako něco podobné keři, mají pod ní oporu, jinak by se válela na zemi, zabírá dost místa. Mě se líbí právě jako rambler.

Povoňky nabízí LB, méně LG a dost se pletou a zasílají úplně něco jiného(Krasné růže). Letos byly v Bau na jaře, čekala jsem na slevy a ejhle vše prodali během týdne, holt si musím připlatit.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kaja.so - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 230.129 (?), 8.12.2009 18:44

AHOJ-Mospilan je účinný. používám jej už delší dobu na orchideje. byly napadeny vlnatkou a to je též pěkný neřád. stačilo postříkat dvakrát a prozatím je klid. New Dawn není rambler- opakuje kvetení a naroste veliký .mám jej 20.let-je na střeše kůlny, letos ji přerostl vrchem.fotka je mázlá a před 3.roky, kdy jsm N. D držela v mezích slušnosti - na hranici se sousedy. jinak je to velice milá, jemně voňavá růže.  Kája

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?), 8.12.2009 23:27

Díky za tip! Ta pilatka je zákeřnej prevít. Je to malá muška, klade vajíčko těsně pod trn, její larva se zavrtá do větve a tu pak zevnitř vyžírá. Pod trnem je pak vidět jenom taková malá direčka. Takže přípravek co proniká do pletiv by měl pomoct! (psala o tom paní Lily, ale neuváděl se tam prostředek na postřik).

Gertrudu mám 5let (děkuji ti můj zahradní deníčku!) S tím stříháním je to jen moje zkušenost, to není návod. Fakt je že máma tu svojí první roky stříhala hodně a byla z ní sklamaná. Já ty dlouhé výhony vyvazuju podél plotu na strany. Teda chodit kolem plotu u vás to musí být zážitek! Děkuji všem za fota, vždycky se těším co tady nového uvidím.

p.s. Whisky jsem měla kdysi dávno jako stromkovou. Byla to první růže, kterou jsem sama vysadila (bylo mi asi 15 let) To je něco jako první láska na kterou se nezapomíná...

dám foto eden rose jako poupě ožrané květopasem, ale také krása.

eden po ochutnání květopasem
eden po ochutnání květopasem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva Kaš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 209.6 (?), 9.12.2009 17:00

Kolem toho Vašeho plotu v červnu to musí být nádherné chodit. Něco podobného jsem viděla v jedné vesnici před 3lety a to mě inspirovalo-vysadila jsem vyšší růže(climber se tomu říká). Oni tam měli vysazenou oranž.asi Westerland, obrovský keř a ještě jednu, to nevím, neurčila jsem ji. Já je mám ještě malé, takže paráda zatím žádná. A jak jsem hledala na netu, našla jsem historické růže a ty tam mám vysazené taky. Většinou kvetou jen jednou, ale Mme Isaac Pereire kvetla až do prvních mrazíků ((to je ta pocukrovaná mrazem)) a opravdu voní.

Takže Gertrudu moc nestříhat, asi kvete na konci větví jako staré růže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kaja.so - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 230.129 (?), 9.12.2009 17:30

ahoj- moc místa nemám a sílu už také ne.růží mám asi 140, ale některé ještě malé. Westerland mám teprve 2.rok a navíc jsem jej stěhovala.Climber je popínavá, která opakuje kvetení, rambler pop. -neopakuje.někdy může 2,3,5 květů znovu vykvést. stalo se mi to letos. historické jsem sadila před měsícem -5.kusů-. jsem na ně zvědavá, Mme Isaac Pereire je krásná- miluji vonící růže, proto jsem si objednala ty historické.Gertrudě bychpoř dala ádnou oporu jak popínavce a aťˇroste.                          žlutá ,rambler - jméno neznám          K.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?), 10.12.2009 0:27

Dobrý den, Mme Isaak Pereire je jednou z růží, o kterých uvažuju, že si je koupím. Udělala jsem si nový záhon u terasy, takže rozhodně chci něco voňavého, a (alespoň typově) historického. Můžete mi prosím napsat jaké má M.I.P. rozměry? A ještě jedna prosba: zahrádku mám malinkou, ale mám prostornou terasu a velký dvůr, kde ale můžu mít všecho jen v nádobách. Teď, když jsme konečne doopravili barák, tak to začínám ozeleňovat. Měla byste nějaký tip na růži do nádoby? Nebo je to spíš blbost? U některých růží se uvádí, že jsou vhodné do nádob, ale když to napíšou třeba o N. Dawn, tak to mi teda jako blbost připadá.

140 růží to je teda něco! Ještě že ta moje zahrádka je tak malá

Bonica a šater
Bonica a šater
The Fairy a flox David
The Fairy a flox David
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Urban22 - (1) - 143.205 (?), 10.12.2009 8:41

Ruze moje: Leverkusen, Rosarium Uetersen, Pauls Himalayn musk, Eden Rose 85, Sympatie.

Rosarium Uetersen
Rosarium Uetersen
Sympatie, pauls Himalayen musk
Sympatie, pauls Himalayen musk
Levekusen
Levekusen
Eden rose 85
Eden rose 85
Sympatie
Sympatie
PHM
PHM
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva Kaš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 209.6 (?), 10.12.2009 17:16

Pauls Himalayan Musk máte jak dlouho?Prý může mít i 10m, to je panečku obr. Z vonících historických je ještě nabízená Louise Odier, asi 180cm.

Louise Odier z netu, mám ji zasazenou teď na podzim
Louise Odier z netu, mám ji zasazenou teď na podzim
Honorine deBrabant,žíhaný květ, taky tak velká,voní
Honorine deBrabant,žíhaný květ, taky tak velká,voní
Sidonie je nižší
Sidonie je nižší
Rose de Rescht nižší
Rose de Rescht nižší
Souvenir de la Maimalson kolem 1m
Souvenir de la Maimalson kolem 1m
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika