Rozmnožování ruží



host - 250.189 (?)
26.6.2009 8:16

prosim muzete mi nekdo vysvetlit co znamena ten vyraz ocko př: namocim na 5 ocek...??? dekuju jsem lajk

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
Magdaléna - (29) - 172.226 (?), 16.6.2009 11:29

Já už jsem to psala v jiném příspěvku, že nejsem technický typ, návody se mi zdají zdlouhavé a složité, takže foto nepřikládám a že jich mám. Já také ráda fotím růže s blízka, mám z nich větší radost, ale mám i pohledy do zahrady, jak se vyvíjela, když byly růže teprve zasazené a jak to vypadá během třeba jenom dvou posledních let. Teď to všechno kvete plnou silou, některé růže mají tolik květů, že to snad ani není možné. Pod růže sázím levanduli (ta chce raději výsušné místo na slunci, moc nehnojit, což u růží je dost problém, ale zatím si žádná nestěžovala), také mám plno šalvějí, různých vytrvalých bylinek, některé se daří, některé hůře. Mám jedno takové místo, letos jsem tam musela přesázet všechny pivoňky, kvůli výkopům vodovodu, mezi tím jsou dřevité pivoňky a také historické růže. Samo od sebe vyrostlo spoustu dalších bylinek, např. řebříček, popenec a kopretina řimbaba. Já tomu hrdě říkám bylinková zahrádka, děti tomu říkají zarostlý binec. Časem to proberu, i tam přijde levandule. Kopretina řimbaba je moc krásná k růžím, kdo přijde na kukačku na zahradu je unešen, ale tato potvůrka je velmi rozrůstavá, co semeno to nová rostlinka a je z ní hodně odpadu. Dále mám s růžemi pivoňky, tulipány, ostrožky, karafiátky a tak podobně, co neuhyne pod nátlakem ostatních. Mějte se moc hezky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.2 (?), 19.6.2009 20:14

Pokud jste myslela mě, jsem Eva tak jsem na tom stejně jako Magdaléna. Navíc já se biju o zahradu s fenou boxera, je to někdy horší než snad s divokým prasetem. Máme tu potvoru mladou, plnou života a já toho života mám někdy méně. Před měsícem jsem záhony obalila nízkým pletivem a doufám, že to tu roční "opicu" usměrní ale leze všude. 

Stará "opica" pokud byla mladší, růže nesnášela neb je neustále ničila, okusovala je tak dlouho dokud rašily, na jaře už neobrazily.Umíte si jistě představit jak mi bylo, když za ní přišla náhrada. Měla jsem plán jak by to mělo vypadat a děti dospěláci vše změnily.Naštěstí je nekouše, jen je na podzim po zasazení vyhrabala. Tím chci říct, že kromě New Daun, snad se to tak píše, několika přeživších velkokvětých žádný starší keřík nemám, vše je mladé, malé, sice to kvete, ale až tak za 3roky. To mi bude... sát, to bude největší dárek. Loni to tu též vypadalo asi jako u Magdalény, jen tchýně tomu říkala prales.Letos jsem ráda, že to psisko přežily lilie, růže. Tulipány rostly tam kde jsem je nesadila, to samé narcisy.

A k těm fotkám... Na zahradě se mi nedaří registrace, PC to vyhodnocuje jako spam a na to jsem krátka a nikdo mi stím nepomůže, tak už jsem to vzdala.

Na tu kopretinu se musím podívat, to je květina pro mě. A teď jdu slintat nad fotkami na krásných růžích. měj te se       A venku leje a leje a leje

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 128.44 (?), 20.6.2009 8:34

Roční štěně je pohroma na všechno. A jestli je to ještě tak energeticky nabité, jako boxer, je to asi katastrofa. Cítím s Vámi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 85.135 (?), 6.8.2009 9:33

Dobrý den, proto já používám petlahev, které uříznu dno a touto stranou přihrnu do země kolem řízku. Uzávěr petky pak odšroubuji pro dýchání řízku. Vždy mi to vyšlo, Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 250.189 (?), 26.6.2009 8:16

prosim muzete mi nekdo vysvetlit co znamena ten vyraz ocko př: namocim na 5 ocek...??? dekuju jsem lajk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.6 (?), 26.6.2009 10:48

Očko je taková malá vyvýšnina u každého vyrůstajícího listu, když ten list trochu opatrně odtáhnete tak jej uvidíte.

Namočím na 5 oček?? Asi to má být takhle-ustřihněte větvičku s odkvétajím květem, na kterém bude 5 listů, ten stonek podle odrůdy přibližně 15 až 20cm dlouhý, konec stonku namočíte do vody a dáte do stimulátoru, buď práškového nebo gelového(tam nemočíme). Pak větvičku dáte do zeminy, já používám směs s pískem.Aby se Vám ten stimulátor nesetřel, udělejte kolíkem nebo jinou větvičkou díru do zeminy, zasuňte větvičku a přihrňte.Pokud máte skleník, foliovník nemusíte přikrývat sklenicí. Já to nedělám, mě vždy splesnivěly. Mám je ve foliovníku, loni mi zakořenily i v nepřikrytým pařeništi, né všechny, ale pár jich mám.

Jinak to tu popisuje Dany v Záchrana/obnova starých růží.

podívejte se na Základní růžová literatůra

Já teď jedu pro Savo, gumové rukavice a holínky, bydlím v NJ okrese, naštěstí v jiné části, růže jsem měla pod vodou, ta je naštěstí už pryč. Jak málo stačí ke štěstí :15 KM a měla bych jiné starosti. Mějte se

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.129 (?), 26.6.2009 14:26

dobrý den - tak to asi nejsme daleko od sebe. já jsem tu hrůzu zažila - i když jsme na kopečku, tak nás voda nezasáhla.ale ve vedlejší Ženklavě - no chudáci! i tak jsem musela ostříhat téměř všechno. květy byly jak ropuchy. snad se letos ještě nějaké té krásy dočkáme.   s pozdravem Kája

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.7 (?), 3.6.2011 0:29

Dobrý den, jsem též čistý laik a tak děkuji za objasnění základních termínů, které momentálně tak potřebuji. Chtěla jsem se ještě zeptat, mám pěkný výhonek na umírajícím stonku růže a chtěla bych ho nařízkovat a tím zachránit. Je jedno, ve jakém místě větvičku výhonku uříznu, nebo ne - když bude mít odpovídající počet oček, tedy jestli jsem z diskuzí dobře pochopila, že nejlepší počet je 5? (viz diskuze Jak řízkovat růže) Díky Renáta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 250.189 (?), 26.6.2009 21:32

dekuju uz rozumim nejsem nejaky odbornik pres ruze ale mam krasny zahonek nekolika druhu ruzi a vlastnim konika a omylem se mi dostal do zahrady. pul zahonku je tabu tak se chci pokusit nejake ruzicky zachranit jeste jednou dekuji. denisa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
RadkaD - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 209.55 (?), 30.6.2009 14:30

Na zahradě mi vyrostl šípek - při přesazování růží někde zbyl asi kořínek, Chtěla bych ho zkusit naroubovat, poradí mi prosím někdo jak na to? A ještě - lze množit růže hřížením? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika