Podnože pro růže



kraslice - (11) - 87.204 (?) 
30.10.2008 22:25, zobrazeno: 9169x

Zdravím všechny nadšence a milovníky růží,

poradí mi, prosím, někdo, kde bych sehnala podnože pro očkování růží? Nebo se vypěstují ze semínek? A jakou podnož zvolit?

Jsem v tomto úplný začátečník, ale po přečtení příspěvků bych začátkem příštího léta chtěla vyzkoušet naočkovat nějaké růže a vyvstává mi problém, jak na to. Copak očka, ty vezmu z růží, které už mám (nebo od sousedů), ale kde najdu vhodnou podnož? Je možné je někde koupit nebo objednat??? Pro začátek by mně jich stačilo tak 5 - 10 ks.

Zamilovala jsem se do růží v minulém roce - to jsem si jich pořídila asi 16 a letos jenom 9 - bohužel mám omezené možnosti co se týče místa. Ale snad se podaří přikoupit kousek pozemku - a tam budou jenom samé růže. Hltám všechny příspěvky týkající se růží (hlavně rady paní Lili, kterou velmi obdivuji) a sbírám cenné informace, abych byla připravená.

Budu vděčná za jakoukoliv dobrou radu

Pavlína

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.10 (?), 30.10.2008 22:56

Už je to dlouho, co jsem růže očkoval. Používal jsem obyčejný šípek. Jestli se očkuje i na něco jiného, nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.1 (?), 7.6.2016 13:32

Hm, v nějaké jiné diskuzi o růžích jsem se dočetla, že používat k očkování výhony loňské, max předloňské. Pokud lze použít obyčejný šípek, můžu jít teď s rýčem na stráň, odrýt si kus a na tom to zkoušet? Jedná se mi o naučení techniky, ne namnožení růží na prodej. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 89.125 (?), 1.11.2008 22:08

Firmy, které pěstují podnože je prodávají ve velkém. S požadavkem 5 - 10 ks byste nejspíš neuspěla. Jestli můžu navrhnout, zkuste se dohodnout s některou Vám blízkou růžovou školkou, zda by Vám těch několik kousků nepřenechali. Eventuelně zkuste zadat do vyhledávače "podnožový šípek" a uvidíte....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 2.8.2009 10:07

Dobrý den, Pavlíno, tak jak to šlo s očkováním? Máte nějaký úspěch? Já už to celkem nastudovala a zdá se to být snadné , praxe bude určitě jiná.....D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika