Pnoucí růže - odolná, remontující, vonná s plnými květy?



Hofi - (45) - 8.74 (?)
12.6.2014 7:11

Dasjí se přesazovat růže stré tak okolo sedmi let? V kterém období:?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 178.38 (?), 10.5.2014 13:25

U mně se růžím moc nedaří, v tuhých zimách mi namrzají, ale tuhle, co jste hodila odkaz... tu bych si u Pelců vybrala taky. Tedy vybrala jsem si ji, aniž bych viděla váš odkazsmiley Vaše růže jsou nádherné, Veich... mám také, ale zdaleka ne tak krásně narostloublush Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 230.129 (?), 10.5.2014 18:47
Veilchenblau může narůst klidně 10 m - i více.. mám ji letos třetí rok a už je teda dost velká.. loni už taky byla nepřehlédnutelná,
Veilchenblau
Veilchenblau
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 230.129 (?), 10.5.2014 18:56
růžová růže na oblouku je Giardina -- loni se teda předvedla... snad letos zopakuje loňskou nádheru.. letošní sucho a zima bez sněhu růžím ani jiným květinám neprospěla..- Giardina má kořenitou vůni, opakuje, ale už nemá tolik květů jako poprvé..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela Bentschova - (22) - 149.180 (?), 12.5.2014 14:01

Dobrý deň, pripájam foto mojich popínavých ruží pri zadnej branke na chalupe. Červená je Sympathie a biela Elfe. Sympathie najkrajšie kvitne v júni a potom má stále nejaké kvety, ale už nie toľko naraz. Zdravím. Daniela

Sympathie a Elfe
Sympathie a Elfe
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hofi - (45) - 8.74 (?), 12.6.2014 7:11

Dasjí se přesazovat růže stré tak okolo sedmi let? V kterém období:?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 12.6.2014 11:12

dají, od opadu listí do začátku rašení.

Teď po odkvětu ale můžete na nové místo sadit polodřevitý řízek pod velkou sklenici. Někdo používá i seříznuté 2l petky. Sklenice se ponechává až do následujícího roku, kdy vyraší výhony cca na délku 4 cm z očka pod květní stopkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Brahmánka - (1) - 60.4 (?), 13.6.2014 17:10

Zdravím všechny pěstitele růží, mám na Vás prosbu. Měla jsem pnoucí nádherně rostlé a plné květů dlouhá léta před domem, kdy obepínaly dům a dělaly moc parády. Pak jsem o ně bohužel přišla, ale ráda bych je obnovila, že mi moc chybí. Mám však dotaz. Je možné zasadit opět růže na stejná místa jako byly růže před nimi? Nebude to dělat neplechu. Moc mi ty moje holky chybí. Díky za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 194.92 (?), 14.6.2014 6:48

Co jsem se dočetla, tak by se prý růže neměly sázet na místo, kde již byly růže dříve, protože země je vyčerpaná a může být infikovaná. Uvádí se, že možnost výsadby na stejné stanoviště je po 6–8 letech. Řešením by měla být kompletní výměna půdy do hloubky alespoň půl metru. Jak ale píše Lili v tomto vláknu, neměl by s tím být problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.95 (?), 14.6.2014 23:28

Také jsem sázela růže po růžích (potřebovala jsem doplnit ty, co vymrzly tu silnou zimu), ale měnila jsem zeminu. Zrovna tak, jako když jsem po broskvi sázela nektarinku (to byla jáma aspoň metr na metr)...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 14.6.2014 22:20

Vyčerpání půdy je v době minerálních a průmyslových hnojiv jen otázkou vhodného zásobního hnojení spojeného s obmněnou části substrátu bohatého organikou.

Druhá věc je, pokud růže neodešla stářím či kvůli mrazu (či pěstitelské chybě), ale na "infekční" chorobu. I po aplikaci půdní desinfekce je potřeba, aby tam nějakou dobu rostla přerušovací (nepříbuzná) rostlina nesdílející choroby s růžemi.

Zkuste uvést co to bylo za kultivar a proč asi odešla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika