Pnoucí růže



host - 31.129 (?) 
6.8.2016 9:16, zobrazeno: 4534x

Dobrý den, chci si vysadit k oblouku 2 pnoucí růže. Vybrala jsem si podle popisů na internetu 2 dvojice a nemůžu se rozhodnout. Můžete mi prosím poradit, která z kombinací je pro mě nejvhodnější, když chci bohatě kvetoucí růži? Vybrala jsm si dvojici Laguna + Sweet laguna a pak Sympathie+ Rosarium uetersen. Děkuji za radyy a postřehy. Miriam.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 78.126 (?), 6.8.2016 10:20

My máme Rosarium uetersen a je to spíše sadová růže -- silný, asi dvoumetrový keř, ačkoliv jsem ji kupovala jako pnoucí růži a nachystala pro ni opěrnou mříž. Má silné výhony,  výborně kvete, ale k oblouku se podle mě moc nehodí. Její výhony nejsou zase tak dlouhé, aby se daly proplést obloukem až nahoru, a jsou silné, takže se těžko ohýbají.  Asi dva metry od ní, tedy ve stejných podmínkách, mám u treláže u zdi růži New Dawn a ta mi za tři roky pokryla zeď do výšky asi 4 metrů, takže podmínkami rozdíl vzrůstu asi nebude...
Ale to je jen moje zkušenost s jedním keřem, někdo další může mít úplně jiné poznatky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.1 (?), 6.8.2016 20:32

Za mě Laguna a Sweet Laguna. Proč? Zdraví růží, odolnost, Laguna má i titul ARD. Barevně ladí k sobě, růstem taky. Sympathie je dobrá, ale osobně myslím, že už překonaná. Rosarium Uetersen nevoní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 31.129 (?), 6.8.2016 22:02

Moc děkuji za reakce, potřebovala jsem slyšet vaše názory a určitě si teď udělám jasno. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika