Odolná, voňavá a opakovaně kvetoucí pnoucí růže



host - 230.129 (?)
18.7.2012 19:10

no jo -- každý má jiný nos.. já která mám plnou zahradu růží - cítím jen velmi málo. bohužel...

Giardina ..
Giardina ..
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host - 37.76 (?), 7.7.2012 16:32, zobrazeno: 36063x

Poradíte mi někdo pnoucí růži, aby byla odolná jak proti padlí, tak proti černi, byla voňavá, kvetla opakovaně, plný květ, barva nejlépa bílá neo výrazná červeno-růžová.

Dík

Z.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 166.4 (?), 7.7.2012 16:56

Nevím zda taková superodolná existuje, voňavých pnoucích růží moc není. Pokud může být růžová a zvládnete dva tři postříky proti černé skvrnitosti tak z běžně dostupných jednoznačně Louise Odier.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.76 (?), 8.7.2012 11:58

Děkuji za typ. Zatím jsem našla od firmy Kordes bílou růži -Ilse Krohn Superior a růžovou Laguna. Zkouším, zda někdo neví o něčem lepším. Tu růžovou potřebuji opravdu výraznou. Za růží je pískovcové pozadí a světle růžové, tmavě červené by zanikaly.

Nezvládnu většinou ani jeden postřik, natož 3:). Máme velkou zahradu, děti a někdy se to prostě "semele" tak, že se to nestíhá. Tak proto hledám, pokud to je možné, odolné rostliny.

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.129 (?), 8.7.2012 12:54

Ahoj bílá růže Ilse Superior je opravdu krásná. mám ji hodně let.. i když taky mírně omrzla, po vystříhání namrzlých větví na jaře zase bohatě vykvetla.

Ilse Superior
Ilse Superior
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 166.4 (?), 8.7.2012 19:27

Laguna voní jen nepatrně a Ilse Krohn jen jemně ... Pokud byste netrvala na vůni, velmi pěkná a zdá se odolná - mám ji teprve 3. rokem -  je svítivě červená Amadeus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 24.79 (?), 17.7.2012 22:32

Dobrý den, Lagunu mám a z její vůně jsem nadšená. Rozhodně patří k nejvoňavějším pnoucím růžím.

Vlaďka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.129 (?), 18.7.2012 19:10

no jo -- každý má jiný nos.. já která mám plnou zahradu růží - cítím jen velmi málo. bohužel...

Giardina ..
Giardina ..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 92.252 (?), 19.7.2012 23:08

Doporučuji Rosarium Uettersen, zářivě růlžová plnokvětá od června (někdy od května) dpo mrazů bohatě rostoucí Kordeska.Mov nevoní ale stojí zato, Občas mívá padlí, když má máloslunce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.112 (?), 8.8.2014 16:51

Dobrý deň,

 zdravé odrody s opakovaným kvitnutím, výrazné ružové sú Superexcesa a Pink Paul´Scarlet, výrazná by určite bola aj karmínovo červená Demokracie (alias Improved Blaze, alias Blaze). Ja osobne mám Lawiniu od Kordes, je perfektne zdravá a mala by tiež opakovať kvitnutie, ale sadila som ju len minulý rok, takže neviem, ako bude kvitnutie pokračovať. Jej kvety sú na živo nádherné, povedala by som dokonalé. 

Z bielych bol hádam dobrý Iceberg? Ja ho nemá, mám iba Ilse Krohn superior, je zdravá, nenáročná na ošetrovanie, ale jej kvety (pre mňa) nie sú vôbec také krásne, ako kvety Iceberg.   

Ivana, Bratislava 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 208.100 (?), 8.8.2014 19:15

Laguna voní, ale není to výrazná vůně starých růží, jako třeba u Louise Odier... A taky není úplně mrazuodolná jako jednokvetoucí růže...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika