Očkování růží



Petra20 - (5) - 19.156 (?) 
22.8.2013 11:02, zobrazeno: 10356x

Chtěla bych se zeptat jestli je možné naočkovat růže očky z růží, které se normálně prodávají v květinářství do kytic. Vždycky se mi tyto růže z květinářství moc líbily a chtěla jsem si je i sama pěstovat. Máte někdo zkušenost s tím, že se takové očko chytí, případně, že rostlina vydží? Když bude na podnoži, tak by vymrznout neměla ne? Děkuji moc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 234.228 (?), 22.8.2013 11:16

Tyto růže mám naočkovány již několik let, a to jak keřové, tak i na stromku. Mám krásnou červenožlutou a čistě žlutou. Jsou nádherné, zejména první květy z jara. Kdyby měly lepší péči, než mají u mě, byly by ještě silnější a krásnější. Očko přiroste jako každé jiné, keř mám přezimující již cca 5 let. Přežil i loňskou zimu, kdy hodně domácích růží zcela nebo silně vy mrzlo. Takže rychle do toho, ještě teď je čas, i když už skoro poslední. Vlasta L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 230.150 (?), 2.9.2013 22:01

Ano, za pokus to jistě stojí i když růže jsou mnohdy dováženy přes půl světa třeba z Kolumbie a dalších tropických a subtropických zemí: nemusí jim tam topit a rostou a kvetou celý rok.

Tak snad se Vám zadaří.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 67.232 (?), 19.7.2017 13:28

Vytahuju tuto debatu, ať nezakládám o očkování další. Nezajímá mě očkování růží z květinářství, ale co používáte na přichycení očka ke kmínku? Dost obtížně jsem sháněla obyčejný očkovací nůž, ale na upevnění jsem potkala jen nějakou průhlednou gumovou roubovací pásku. Dá se to použít? Rozpadne se sama nebo se musí sundat? Nejsou na ní žádné informace, dokonce ani kolik je jí metrů, ale bylo to jediné použitelné, co jsem v různých zahradnických super hyper a taky obyčejných zahradnictvích kolem Brna letos našla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 17.10 (?), 19.7.2017 13:45

Používám obvyklou PVC pásku, kterou podélně půlím. Musí se časem sundat nebo rozříznout. Nouzově používám i vlnu (přízi apod.), kterou omotám úzkou lepicí páskou. Časem se na rozdíl od PVC zařezává. Musí se proto hlídat. Taky nouzově očkuji rozpůlenou žiletkou, která je nesrovnatelně ostřejší než jakýkoliv nůž. Jak vypadá ta vaše "gumová páska"?

budding set
budding set
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 67.232 (?), 20.7.2017 8:52

Průhledná, tak 15mm, podle fotek na netu vypadá jako z nabídky od Fatry Napajedla. Očkovat růže chci prvně, prostě zkusit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 17.10 (?), 20.7.2017 9:38

Asi je to stejná páska. Já si ji však podélně půlím nebo rovnou používám úzkou lepicí pásku. Prý se dá koupit i rozpůlená PVC. Před očkováním podnože zalijte a zkuste si pár řezů na nečisto. Je to o něco jednodušší než roubování, ale výsledek může být stejný. Právě mi rozkvetla jedna roubovaná.

Růže
Růže
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 19.8.2018 18:15

Jak vám dopadly ty naočkované růže? Já jsem nedávno odpozoroval, že i roubování růží se trochu podobá očkování ovocných dřevin (spící/bdící). Růže naroubované v červnu nebo v prvých dnech července ihned vyraší a vykvetou. Růže naroubované v červenci nebo v srpnu se ujmou, ale vyraší až jaře. Pokud tedy nezmrznou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika