Co je to za chorobu ruzi?



solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 6.238 (?) 
3.8.2017 8:45, zobrazeno: 3226x

ahoj, na mojej terase mi zacali schnut ruze. Na jar som ich postriekal proti skvrnitosti, zalieva pravidelna. Neporadi niekto v com je problem a ako postupovat? Dakujem za kazdu, dobru radu. J

ruza
ruza
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 154.126 (?), 9.9.2017 8:22

Zkuste si změřit pH půdy (nemusíte nijak odborně, stačí pH papírek). pH půdy by se mělo pohybovat mezi 5,6 - 7,5, ale to jsou krajní hranice (na zahradě mám 5,7 a růže fungují bezproblému). Pokud by byla půda moc kyselá, dochází v ní k rozkladu půdních částic a uvolňuje se toxický iont Al3+, který rostlinu dokáže doslova zahubit. Podle skvrn na listech mi to připadá nejpravděpodobnější (v reálu jsou skvrny malinko do oranžova - na fotce není úplně zřetelné, ale kresba skvrny tomu odpovídá. Jak zachránit? No popravdě moc to nejde, jedině zkusit přivápnit (ideální vápenný hydrát), ale v této fáti už je většinou záhuba jasná. Pokud by na nějaké větvi byly listy zdravé doporučuji udělat řízky cca 15cm dlouhé dva poslední listy zakrátit na polovinu a osvědčil se mi substrát výsevní rašelinový s pískem 4:1. Řízky namočít do stimulátoru a květníky zahrabu (aby nepadly) do foliovníku. Mám letos úspěšnost 95% řízků. 

Takto vypadá otrava hliníkem u kanadských borůvek
Takto vypadá otrava hliníkem u kanadských borůvek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika