Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Růže > Co je to za chorobu ruzi?

Co je to za chorobu ruzi?

solide (362) - xxx.xxx.6.238 (?)
3.8.2017 8:45
Tento příspěvek (zjistit adresu)

ahoj, na mojej terase mi zacali schnut ruze. Na jar som ich postriekal proti skvrnitosti, zalieva pravidelna. Neporadi niekto v com je problem a ako postupovat? Dakujem za kazdu, dobru radu. J

Obrázky:
ruza
ruza
Připojit reakci   
Nábytek Vladeko - dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

Co je to za chorobu ruzi?

host - xxx.xxx.154.126 (?), 9.9.2017 8:22
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Zkuste si změřit pH půdy (nemusíte nijak odborně, stačí pH papírek). pH půdy by se mělo pohybovat mezi 5,6 - 7,5, ale to jsou krajní hranice (na zahradě mám 5,7 a růže fungují bezproblému). Pokud by byla půda moc kyselá, dochází v ní k rozkladu půdních částic a uvolňuje se toxický iont Al3+, který rostlinu dokáže doslova zahubit. Podle skvrn na listech mi to připadá nejpravděpodobnější (v reálu jsou skvrny malinko do oranžova - na fotce není úplně zřetelné, ale kresba skvrny tomu odpovídá. Jak zachránit? No popravdě moc to nejde, jedině zkusit přivápnit (ideální vápenný hydrát), ale v této fáti už je většinou záhuba jasná. Pokud by na nějaké větvi byly listy zdravé doporučuji udělat řízky cca 15cm dlouhé dva poslední listy zakrátit na polovinu a osvědčil se mi substrát výsevní rašelinový s pískem 4:1. Řízky namočít do stimulátoru a květníky zahrabu (aby nepadly) do foliovníku. Mám letos úspěšnost 95% řízků. 

Obrázky:
Takto vypadá otrava hliníkem u kanadských borůvek
Takto vypadá otrava hliníkem u kanadských borůvek
Připojit reakci
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Uzení domácích klobás30.6.2020
Strojek na uzavírání konzerv22.6.2020
Uzení domácích klobás16.6.2020
Uzení domácích klobás10.6.2020
Nakládání a vakuování masa na uzení9.6.2020
Uzení domácích klobás1.6.2020
Další příspěvky >