černá růže



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 217.146 (?) 
2.10.2007 12:17, zobrazeno: 124232x
Dobrý den, potřeboval bych sehnat černé růže, prý jsou ale jsou prý vzácné, ale potřeboval bych pár kousků : )). Tak jestli byste mi prosím mohli poradit? A nebo nějaký způsob přebarvení?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 27.165 (?), 22.10.2007 21:26
Tiez ma to hrozne zaujma ale skor len ako vznika prava cierna ruza :) Nejaky navod ako sa k tomu dopracovat by sa zisiel :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 212.103 (?), 2.3.2011 21:33
Opravdu černá růže neexistuje, jen hodně, hodně a hodně tmavě fialová, že to až vypadá že je černá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 9.7.2011 17:13

Souhlasim s tim, že černa barva květu u rostlin se prakticky nevyskytuje, jedna se o nejtmavši odstin červene připadně modre.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jalav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 89.17 (?), 3.6.2012 15:02

4erná růže neexistuje.Nejtmavší je Barcarole.Poupata jsou černá, ale po rozvinutí tmavě červená.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.181 (?), 15.5.2016 9:53
na jedněch stránkách jí prodávají je ale barvená. Myslím že je to florea.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Anchellena - (1) - 5.71 (?), 27.12.2007 18:49

Zdravím, také bych ráda věděla, jak to s tou černou růží vlastně je. Neznám totiž nikoho, kdo by ji pěstoval, na internetu jsem o ní také nic nenašla a osobně jsem ji ani nikdy neviděla. Takže vyvstává otázka: existuje vůbec?

Z toho co vím (a o růžích toho bohužel moc není), tak skutečně černá růže není. Prý existuje ale nějaká tmavě modrá, které se říká černá. Ale ani tu jsem neviděla, tak nevím.

Byla bych moc ráda, kdyby mi tohle někdo růží znalý objasnil. Kdyby se někdo takový našel, děkuji předem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 24.114 (?), 28.12.2007 11:25

Nelámala bych si tím vůbec hlavu, černá růže prostě neexistuje. Česná barva  jako taková u rostlin prostě neexistuje. Maximálně u některých květin jsou vyšlechtěny odstíny temně filaové, které z dálky působí dočerna (třeba tulipány, sléz, kosatce). Ale to není případ růží. Tam je navíc problém to, že u růží zatím neexistuje ani modrý pigment, to je sen všech šlechtitelů, ale zatím se to nepodařilo (v Japonsku prá dělali nějaké gen.pokusy a cosi mají, ale ještě jsem to teda neviděla).Takže pokud nějkdo nabízí "černou růži", asi se jedná o marketingový podvod (třeba hodně tmavě červená růže apod.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 202.6 (?), 8.1.2008 21:36

Mezi romantickými milovníky růží se pojem "ČERNÁ RŮŽE" skutečně občas vyskytuje. Ale bez jakéhokoliv pokusu o podvod  (protože víme o čem se bavíme)  jsou tím míněny velmi tmavě červené růže se sametovým povrchem květů. Umí být opravdu velmi tmavé "skoro" až do černa = zvláště čerstvé poupě, krátce poté co se zbavilo obalu okvětních líst

Lze k nim například řadit (což je velmi subjektivní) :

Rouge et Noir, Black Baccara, Black Lady, Josef Klimeš ....

Některé ze jmenovaných lze na podzim koupit u pana Šípa ve Skaličanech, č.p.4 (na internetu není), ale i u jiných pěstitelů.

A pravděpodobně Vám leckteří pěstitelé sami řeknou, kterou oni sami jsou ochotni k "černým růžím" přiřadit.

Samozřejmě že se tyto "černé růže"  pěstují jako každé jiné růže.

Slávek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 48.238 (?), 23.1.2008 22:54

jedna moje kamarádka svhání černé růže...

Ptal sem se na ni tudíž v květinářství a tam mi řekli že se objednávají z holandska ale vf počtu minimálně 20-ti kusů za cenu 85 kč za jednu (tu cenu mi řekli ve třech různých květinářství)

takže doporučuji se poptat v květinářství tam vám řeknou o co se jedná...    

Míra                                                       

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika