anglické růže



host - 121.7 (?)
14.9.2009 18:25

Oprava: pana Šípa, jinak je velmi ochotný a vstřícný, jenom ta organizace pokulhává.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 121.7 (?), 14.9.2009 18:15

Nakupovat růže ve Skaličanech u pana Srpa však vyžaduje dostatek času a hlavně pevné nervy.  Nic pro slabé nátury.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.7 (?), 14.9.2009 18:25

Oprava: pana Šípa, jinak je velmi ochotný a vstřícný, jenom ta organizace pokulhává.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
honey - (43) - 218.253 (?), 15.9.2009 7:37

On je pravý růžař, ne prostý obchodník. Stojí za to, udělat si na odběr růží u něj čas. Růže od něj mám naprosto fantastické, zatímco ty zaslané přímo z Anglie jsou proti nim chcípáčci. Alespon tedy letos - jejich první rok. Doufám, že se další roky srovnají.

Ono, roztřídit během pár dní tisíce růží, není sranda. Samozřejmě je jednodušší prodávat je ve velkém velkoodběratelům, než po pár kusech jednotlivcům. O kvalitě jeho růží svědčí i to, že bez jakékoliv reklamy, každý rok svůj napěstovaný sortiment, čítající několik desítek tisíc růží, bez problemu proda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host, 7.11.2005 10:33
Připojuji své zkušenosti se sháněním růží. Teď na podzim jsem vysazovala růže na novou zahrádku (do chladnějších podmínek - přes zimu tu bývá 2m sněhu a i přes léto jsou teploty nižší), takže příští rok uvidím, jak se jim bude dařit. Stanoviště jsem vybírala co nejlepší, aby měly dostatek slunce. Sázela jsem velkokvěté a anglické růže. Po špatných zkušenostech se sazenicemi z Baumaxu a podobných obchodů, jsem při koupi velkokvětých růží kontaktovala p. Strnada z Rosic u Brna. Nabízí velký výběr a růže jsem vybírala podle obrázků na internetu. Sazenice byly v prvotřídní kvalitě, až mě překvapil rozdíl mezi růžemi nabízených od pěstitele a růžemi k dostání v síti prodejen typu Baumax. Nesrovnatelný. Anglické růže jsem sehnala od manželů Pelcových, ale už neměli všechny druhy (je potřeba zavčas objednat). Opět jsem získala prvotřídní kvalitu. Pak jsem ještě některé druhy, které jsem nesehnala od Pelcových objednávala v Kunraticích. Růže z Kunratic jsem si nechala poslat poštou. Musím ale říct, že kvalitou sazenic byly horší než od prve zmiňovaných pěstitelů (cenově vyšli trochu levněji). Dám vědet, jak se růže ujmou v trochu drsnějších podmínkách a které odrůdy se mi osvědčily. Z anglických růží mám celkem 20 růží v 10 odrudách.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.186 (?), 17.5.2006 19:58
Heritage mi krásně prospívá v lehké půdě, snesla i polostín pod ovocným stromem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.66 (?), 27.10.2006 9:38
Heritage je jedna z těch růží, které potřebují nějaký čas k tomu, aby se projevily ve své plné kráse. Ta moje Heritage (mám dvě a obě se chovaly podobně) první rok vypadala, že nepřežije. Všechny růže už dávno kvetly a Heritage měla sotva pár zelených lístků, které vypadaly, že každou chvíli musí uschnout. Hodně jsem ji zalévala, do července hnojila a domlouvala jí, až se na podzim umoudřila a začala prospívat. Asi to chce tu pověstnou trpělivost, ale stojí to za to, je opravdu krásná.                   Petra 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 131.92 (?), 23.6.2007 0:13
Rosarium Uetersen považuji za jednu z nejlepších a nejzdravějších růží. Skvrnitostí ani padlím vůbec netrpí. Zahradu, ale máme u vody, kde je vlhčí vzduch. Pokud má sucho a horko je možná na padlí citlivější. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 249.141 (?), 12.10.2008 8:33

mám zájem o růži zvanou "rosarium uetersen" a potřebovala bych více podrobných informací. děkuji předem za laskavou odpověď. Zuzana.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 63.120 (?), 12.10.2008 23:15

Je to krásná, mohutná, zdravá a plně mrazuvzdorná pnoucí růže. Dá se ale pěstovat i jako velká rozkladitá sadovka. Bohatě kvete, obzvláště první flór v červnu je úchvatný, ale opakuje i později v sezóně. Pokud jí odstřiháváte odkvetlé květy, pak nasazuje nová květenství až do mrazů. Květy jsou velmi plné, romantického vzhledu, středně korálově růžovočervené, trvanlivé, pevné. Kvete v soukvětích, květ velikosti dlaně (asi 8 - 10 cm), celý výhon může pod váhou květů lehce převisat. Listy jsou tmavě zelené, lesklé a zdravé. Má ráda vlhkou půdu a snáší dobře i polostín.

Osobně s ní mám ty nejlepší zkušenosti, jedna z nejvděčnějších pnoucích růží. Na Helpmefind si jí můžete prohlédnout : http://www.helpmefind.com/plant/pl.php?l=2.5462&n=5462&tab=10, s jejich hodnocením bych však ve dvou bodech rozhodně nesouhlasila: nemá silnou vůni  -  téměř nevoní a rozhodně snáší bez problémů jarní mrazíky, takže žádná ochrana proti nim - jak doporučují - není nutná.

¨rosarium uetersen'
¨rosarium uetersen'
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 209.55 (?), 24.10.2008 11:06

Myslíte že by bylo hezké pěstovat ji vedle New Dawn, obě jako sadové? adka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika