Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Jako podnož pro stromkovou růži můžete použít kterýkoliv šípek. Se získáním podnoží jsou problémy. Řešil jsem to procházkami po okrajích lesů, remízků, lesních a polních cest. Vyhledl jsem si mladý šípkový keřík, který jsem po opadu listí vykopal, upravil poškozené kořeny a z nadzemní části byl ponechán jen jeden nejdelší letorost. Doma byl takto upravený z přírody získaný šípek zasazen na trvalé stanoviště, letost by šikmo ve směru budoucího ohnutí k zemi pro potřebu zimování. Během vegetace, byl průběžně odsraňován obrost, neljepe je řádně vyslepit očka a odstranit otrnění, vylamováním do strany, je ponechán jen vrchol. Když to půjde dobře, tak v půli června můžete provést očkování. Dával jsem dvě očka proti sobě. Očka jsem získával z kytic, které dostávaly kolegyně. Z červnového očkování mají přijatá očka tendenci kvést. Doporučuji tomu zabránit. Samozřejmě zvědavost je veliká. Můžete ponechat, ale musíte bezpodmínečně zajistit řádné a pevné vyvázání ke kolíku, kterým šípek opatříte při výsadbě a měl by být na opačné straně, než na kterou byl vykloněný letorost při výsadbě. Ať se daří. K očkování si pořiďte očkovací nožík zavíráček, lepší bude od KDS, protože má vroubkování pro palec a k odstraňování kůry, má však jednu nevýhodu, je vyroben z uhlíkové oceli, takže má sklon k rezivění, ale řádnou péčí se tomu dá předejít. Můžou vám tu radit ulamovák, tak si takových rad nevšímejte. Diletantismus nemám rád v žádné podobě a nikde.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika