Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zkuste si změřit pH půdy (nemusíte nijak odborně, stačí pH papírek). pH půdy by se mělo pohybovat mezi 5,6 - 7,5, ale to jsou krajní hranice (na zahradě mám 5,7 a růže fungují bezproblému). Pokud by byla půda moc kyselá, dochází v ní k rozkladu půdních částic a uvolňuje se toxický iont Al3+, který rostlinu dokáže doslova zahubit. Podle skvrn na listech mi to připadá nejpravděpodobnější (v reálu jsou skvrny malinko do oranžova - na fotce není úplně zřetelné, ale kresba skvrny tomu odpovídá. Jak zachránit? No popravdě moc to nejde, jedině zkusit přivápnit (ideální vápenný hydrát), ale v této fáti už je většinou záhuba jasná. Pokud by na nějaké větvi byly listy zdravé doporučuji udělat řízky cca 15cm dlouhé dva poslední listy zakrátit na polovinu a osvědčil se mi substrát výsevní rašelinový s pískem 4:1. Řízky namočít do stimulátoru a květníky zahrabu (aby nepadly) do foliovníku. Mám letos úspěšnost 95% řízků. 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika