Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 
Při vkládání příspěvků prosím respektujte pravidla pro vkládání příspěvků. Diskusní příspěvky nesmí obsahovat díla (texty, fotografie nebo ilustrace) jiných autorů (například z knih, časopisů nebo jiných webových stránek). Příspěvky autorů, kteří nedodržují pravidla pro vkládání příspěvků, se v diskuzích zobrazují po jejich schválení administrátorem.
Připojit reakci do diskuze Odolná, voňavá a opakovaně kvetoucí pnoucí růže
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

další krásná a už trochu odolnější je zmiňovaná Rosarium Uetersen - německé firmy Tantau. naroste na oblouk, sytě růžová, vůně slabá.. ale kvete vytrvale a opakuje.  

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG.
Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů a rozměry 4920x3218 obrazových bodů.
Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Souhlas autora:*Jako autor příspěvku souhlasím s jeho časově neomezeným zveřejněním na serveru ZAHRADA.cz
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
Stránky: 1, 2, 3   

Odolná, voňavá a opakovaně kvetoucí pnoucí růže

host - xxx.xxx.37.76 (?)
7.7.2012 16:32
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Poradíte mi někdo pnoucí růži, aby byla odolná jak proti padlí, tak proti černi, byla voňavá, kvetla opakovaně, plný květ, barva nejlépa bílá neo výrazná červeno-růžová.

Dík

Z.

Připojit reakci   
Nábytek Vladeko - dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

Jiří Janča (1551) - xxx.xxx.166.4 (?), 7.7.2012 16:56
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Nevím zda taková superodolná existuje, voňavých pnoucích růží moc není. Pokud může být růžová a zvládnete dva tři postříky proti černé skvrnitosti tak z běžně dostupných jednoznačně Louise Odier.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.37.76 (?), 8.7.2012 11:58

Děkuji za typ. Zatím jsem našla od firmy Kordes bílou růži -Ilse Krohn Superior a růžovou Laguna. Zkouším, zda někdo neví o něčem lepším. Tu růžovou potřebuji opravdu výraznou. Za růží je pískovcové pozadí a světle růžové, tmavě červené by zanikaly.

Nezvládnu většinou ani jeden postřik, natož 3:). Máme velkou zahradu, děti a někdy se to prostě "semele" tak, že se to nestíhá. Tak proto hledám, pokud to je možné, odolné rostliny.

Zuzka

Připojit reakci

host - xxx.xxx.230.129 (?), 8.7.2012 12:54

Ahoj bílá růže Ilse Superior je opravdu krásná. mám ji hodně let.. i když taky mírně omrzla, po vystříhání namrzlých větví na jaře zase bohatě vykvetla.

Obrázky:
Ilse Superior
Ilse Superior
Připojit reakci

Jiří Janča (1551) - xxx.xxx.166.4 (?), 8.7.2012 19:27

Laguna voní jen nepatrně a Ilse Krohn jen jemně ... Pokud byste netrvala na vůni, velmi pěkná a zdá se odolná - mám ji teprve 3. rokem -  je svítivě červená Amadeus.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.24.79 (?), 17.7.2012 22:32

Dobrý den, Lagunu mám a z její vůně jsem nadšená. Rozhodně patří k nejvoňavějším pnoucím růžím.

Vlaďka

Připojit reakci

host - xxx.xxx.230.129 (?), 18.7.2012 19:10

no jo -- každý má jiný nos.. já která mám plnou zahradu růží - cítím jen velmi málo. bohužel...

Obrázky:
Giardina ..
Giardina ..
Připojit reakci

host - xxx.xxx.92.252 (?), 19.7.2012 23:08

Doporučuji Rosarium Uettersen, zářivě růlžová plnokvětá od června (někdy od května) dpo mrazů bohatě rostoucí Kordeska.Mov nevoní ale stojí zato, Občas mívá padlí, když má máloslunce

Připojit reakci

host - xxx.xxx.214.112 (?), 8.8.2014 16:51

Dobrý deň,

zdravé odrody s opakovaným kvitnutím, výrazné ružové sú Superexcesa a Pink Paul´Scarlet, výrazná by určite bola aj karmínovo červená Demokracie (alias Improved Blaze, alias Blaze). Ja osobne mám Lawiniu od Kordes, je perfektne zdravá a mala by tiež opakovať kvitnutie, ale sadila som ju len minulý rok, takže neviem, ako bude kvitnutie pokračovať. Jej kvety sú na živo nádherné, povedala by som dokonalé. 

Z bielych bol hádam dobrý Iceberg? Ja ho nemá, mám iba Ilse Krohn superior, je zdravá, nenáročná na ošetrovanie, ale jej kvety (pre mňa) nie sú vôbec také krásne, ako kvety Iceberg.   

Ivana, Bratislava 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.208.100 (?), 8.8.2014 19:15

Laguna voní, ale není to výrazná vůně starých růží, jako třeba u Louise Odier... A taky není úplně mrazuodolná jako jednokvetoucí růže...

Obrázky:

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3   
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Generátor kouře28.3.2020
Generátor kouře24.3.2020
Generátor kouře24.3.2020
Generátor kouře24.3.2020
Generátor kouře23.3.2020
Kaiserova elektrická udírna29.2.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty