Zalozenie vinice, severny svah 250 m.n.m



host - 76.111 (?) 
7.4.2020 9:59, zobrazeno: 1233x

Dobry den. Mam v plane zasadit zopar korenov mustoveho hrozna. Islo by cca o 20 kusov bieleho, a 20 ks modreho hrozna, z ktoreho by som chcel vyrabat vino. Ide o to, ze je to na severnom svahu, ktory dost prefukuje vietor, a ani poda tam zrejme nebude, idealna, kedze cca 0,5 m pod povrchom je dost kamenista. Vlahu by som chcel riesit kvapockovou zavlahou.Mal by som zaujem o pestovanie skor rezistentnych odrod, aby som ich nemusel striekat vo velkom. ide o 250 m.n.m. okres Trencin. Mam vybrate odrody Bianka a Rondo, pripadne ak by ste mi vedeli odporucit ine odrody. A ci je mozne pestovat hrozno aj v takychto podmienkach, z coho mam najvacsie obavy. Dakujem za kazdu radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 7.4.2020 10:51

Rondo bych před pár lety doporučil, teď už jsem vykopal všechny jeho keře. Na jaře brzy raší a má velkou potřebu zelených prací. Odolnost k lísni dobrá, k padlí slabší. Víno špatné není.
Z modrých odrůd dává velmi dobrá vína Regent, Cabernet Cortis, sám budu zkoušet Livadijskij čornyj.
U bílých jsou dobré zkušenosti s Souvignierem Gris, otázkou je jestli stihne v každém roce dozrát, podobně třeba i Hibernal nebo Citronnyj magarača. Solaris je hodně raný, u mne mu vadily sušší podmínky, což by odbourala kapková závlaha. S biankou nemám zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 72.204 (?), 8.4.2020 7:31

Dakujem pekne za cenne skusenosti. Spravil som objednavku na Hibernal a Regent, na skusku. Tieto odrody mi odporucal aj moj stryc z Moravy, okrem inych, boli medzi nimi aj  -biele- Malverina, Solaris, Muscaris, Savilon, Hibernal, cervene- Regent, Rondo, Cerason, Laurot, Allegro. Este raz dakujem pekne za reakciu, kedze viem, ze vy ste tu zrejme na strake v tejto otazke najpovolanejsi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika