Zalozenie vinice, severny svah 250 m.n.m



host - 76.111 (?) 
7.4.2020 9:59, zobrazeno: 1232x

Dobry den. Mam v plane zasadit zopar korenov mustoveho hrozna. Islo by cca o 20 kusov bieleho, a 20 ks modreho hrozna, z ktoreho by som chcel vyrabat vino. Ide o to, ze je to na severnom svahu, ktory dost prefukuje vietor, a ani poda tam zrejme nebude, idealna, kedze cca 0,5 m pod povrchom je dost kamenista. Vlahu by som chcel riesit kvapockovou zavlahou.Mal by som zaujem o pestovanie skor rezistentnych odrod, aby som ich nemusel striekat vo velkom. ide o 250 m.n.m. okres Trencin. Mam vybrate odrody Bianka a Rondo, pripadne ak by ste mi vedeli odporucit ine odrody. A ci je mozne pestovat hrozno aj v takychto podmienkach, z coho mam najvacsie obavy. Dakujem za kazdu radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 7.4.2020 10:51

Rondo bych před pár lety doporučil, teď už jsem vykopal všechny jeho keře. Na jaře brzy raší a má velkou potřebu zelených prací. Odolnost k lísni dobrá, k padlí slabší. Víno špatné není.
Z modrých odrůd dává velmi dobrá vína Regent, Cabernet Cortis, sám budu zkoušet Livadijskij čornyj.
U bílých jsou dobré zkušenosti s Souvignierem Gris, otázkou je jestli stihne v každém roce dozrát, podobně třeba i Hibernal nebo Citronnyj magarača. Solaris je hodně raný, u mne mu vadily sušší podmínky, což by odbourala kapková závlaha. S biankou nemám zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 72.204 (?), 8.4.2020 7:31

Dakujem pekne za cenne skusenosti. Spravil som objednavku na Hibernal a Regent, na skusku. Tieto odrody mi odporucal aj moj stryc z Moravy, okrem inych, boli medzi nimi aj  -biele- Malverina, Solaris, Muscaris, Savilon, Hibernal, cervene- Regent, Rondo, Cerason, Laurot, Allegro. Este raz dakujem pekne za reakciu, kedze viem, ze vy ste tu zrejme na strake v tejto otazke najpovolanejsi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika