Výsadba vinné révy



host - 103.6 (?) 
21.4.2015 12:08, zobrazeno: 7084x

Prosím mám dotaz, zda je teď vhodná doba na výsadbu nekontejnerovaných prostokořených sazenic révy vinné. Případně od kdy do kdy je možné je vysazovat?

Díky Petr

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 48.85 (?), 21.4.2015 12:49
Ano, nyni vhodna doba na sazeni sazenic revy vinne je (az do zacatku kvetna).Dokonce bych napsal vzhledem k pocasi primo idealni. Pote bude vhodna doba opet na podzim(v listopadu).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.131 (?), 21.4.2015 14:44

Ano, doba je ideální, v praxi někdy sazíme i první týdny v květnu. Při dobré zálivce to není žádný problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.141 (?), 29.4.2015 11:17

Dobrý den, potřebuji poradit.Mám ve sklenici s vodou rouby, jeden vyrašil, má výhonek a kořínky už také.Chci se zeptat, zda jej mám dát do hliny ještě doma nebo mám už nasadit ven na stanoviště.Děkuji J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 29.4.2015 12:02

Obojí je možné. Akorát v nějakým kelímku s hlínou s lépe řeše aklimatizace rostlin na venkovní podmínky. Ale vzhledem k datu to dejte spíše na stanoviště a chraňte před mrazem a poledním sluncem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 254.91 (?), 23.9.2015 14:40

Dobrý den. Dostala jsem sazenici révy. Byla na jaře zahřížená a nyní odstřižená z důvodu místa. Má krásný 25-30cm bohatý kořen. Má 3 výhony síly tužky a délky 1.5 m. Prosím znalce o návod co ted??? Místo jsem vybrala u pergoly. Moje představa je zastínit bok pergoly (máme tam letní sprchu) a i nějakou tu mnamku. Čekám na případné rady. Moc předem děkuji. Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 23.9.2015 19:30

Popište to víc, kde to roste? Je to v květináči?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 254.91 (?), 23.9.2015 20:48

Bohužel už neroste. Je vykopaná a mám sazenici ve skleníku přihrnutou zemí a čekám na nějakou radu. Všude se píše, že se sází na jaře, tak právě nevím, jestli ji zasadit na místo už nyní... Svitavy... Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika